طبل توخالی فتنه با حماسه 9 دی در هم شكست

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) گفت: حضور خودجوش مردم در حماسه 9 دی توطئه فتنه‌گران را هم كوبید و بر همگان ثابت كرد كه این جریان طبل تو خالی بیش نیست.

محمدمیثم نداف‌پور؛ معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در گفتگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران؛ با اشاره به بزرگداشت حماسه 9 دی ماه اظهار داشت: انتخابات سال 88 با حضور 85 درصدی مردم در تاریخ ایران بی‌سابقه بود، اما اعتراضات به نتیجه انتخابات و طرح تقلب در آرای مردم از سوی برخی افراد داخلی و خارجی، فضای كشور را چند ماه آشفته و درگیر كرد. 

وی با بیان اینکه فتنه 88 از سوی اپوزیسیون برنامه‌ریزی شده بود، تصریح کرد: جورش سوروس در مورد انقلاب‌های مخملی یک دستورالعمل 198 ماده‌ای دارد که 100 مورد آن‌ها در جریان فتنه اجرا شد.

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) ادامه داد: ملت و دانشگاهیان در برابر اقدامات فتنه گران دچار شك و شبهه بودند اما گذشت زمان و توهین‌های آن‌ها علیه ارزش‌های انقلاب و روز عاشورا، هویت اصلی این جریان را برای همگان آشكار ساخته و با بركت امام حسین (ع) در 9 دی توانستند پاسخی دندان‌شكن به مخالفان نظام و انقلاب دهند و آن‌ها را سرجایشان بنشانند. 

نداف‌پور با اشاره به نقش دانشگاهیان در آن دوارن تصریح كرد: جریان فتنه به صورت پیش‌بینی نشده رخ داده و دانشگاهیان را غافلگیر كرده و عدم برگزاری كرسی‌های آزاد اندیشی و فقدان فضای گفتگو باعث شد تا دانشگاه نتواند به راحتی و در زمان كمتری جریان خاكستری را كه با ادعاهای تقلب دچار شبهه شده بودند را اقناع كند. 

وی افزود: با گذشت زمان بدنه جریان فتنه از هم پاشیده و همه آن‌ها متوجه شدند كه این جریان طبل توخالی بیش نیست. 

معاون سیاسی  بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در پایان خاطرنشان كرد: شاید در ابتدا تفكر فتنه تا حدودی در میان دانشگاهیان نفوذ كرده بود اما آگاه شدن آن‌ها و اقدامتشان در 16 آذر سال 88 نطقه عطفی در جریان دانشجویی بوده كه با وارد شدن حزب الله در صحنه، دوباره بر همگان ثابت شد كه جریان دانشجویی همچنان پای‌بند به آرمان‌ها و ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی است.

 


 

خبرگزاری فارس: اقدامات مشمئز کننده‌ای که فتنه‌گران در این روز مرتکب شدند، ماتم مردم را دو چندان کرد و هتک حرمت حسین مظلوم در سرزمینی اتفاق افتاد که مردمش به عشق او زنده است.

خبرگزاری فارس: عاشورای 88 لکه ننگی که از دامن فتنه‌گران پاک نمی‌شود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس حرمت‌شکنی در عاشورای 88 لکه‌ای سیاهی است که تاریخ هیچ‌گاه آن را از خاطر نمی‌برد، شناعتی که فتنه‌گران در عاشورای 88 و در روز شهادت سرور و سالار شهیدان مرتکب شدند، در تاریخ تشیع بی سابقه بود و تاریخ به یاد ندارد که عده‌ای آشوب‌طلب در قلب پایتخت شیعیان جهان اینگونه حرمت امام شهید شیعیان را شکسته باشند.

اگر چه فتنه‌گران کوشیدند که از عاشورا به مثابه ابزاری برای پیش‌بردن مقاصد سیاسی خود استفاده کنند کما اینکه پیش از این با رای مردم، عکس امام (ره)،‌روز قدس، روز دانشجو هم اینچنین کرده بودند،‌ اما قطعا آنچه پس از هشت ماه فتنه‌گری، کار فتنه پیچیده‌ای که خواص را هم با خود درگیر کرده بود، تمام کرد،همین عاشورای 88 بود.

در 6 دی‌ماه 88 در حالی که مردم عزادار ایران اسلامی یکپارچه سیاه‌پوش و غرق در عزای امام شهیدشان بودند، لایه‌های عمیقی از فتنه آشکار شد؛‌بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند که جریان آشوب هرچه منحرف باشد، حرمت حسین‌بن علی (ع) را نگه خواهد داشت و به ساحت ائمه اطهار اهانت نخواهد کرد، اما عناد آنها با مقدسات حدی نداشت. 

 

در سویی دیگر رسانه‌های غربی از تغییر چهره تهران در روز عاشورا خبر می‌دادند و حتی نوری‌زاده ضد انقلاب لندن نشین به اعلام جزئیات برنامه فتنه‌گران در عاشورا پرداخت.

ظهر روز عاشورا فرا رسید؛ جماعتی‌ آشوب‌طلب که خیابان‌های تهران را خلوت دیدند به خیابان‌ها ریختند و به هلهله،‌ پایکوبی و سر دادن شعارهای ساختار شکنانه پرداختند و اصل ولایت فقیه را مورد هجمه قرار دادند.

اقدامات مشمئز کننده‌ای که فتنه‌گران در این روز مرتکب شدند، ماتم مردم را دو چندان کرد و هتک حرمت حسین مظلوم در سرزمینی اتفاق افتاد که مردمش به عشق او زنده است.

در آن سوی دنیا هم هلهله‌ای برپا بود؛ مریم رجوی این عاشورا را بهار تهران نامید و ریگی،‌باراک وزیر جنگ اسرائیل و اوباما به نمایندگی از دشمنان ایران اسلامی به ستایش فتنه‌گران پرداختند.

سران داخلی فتنه نیز به توجیه اقدامات غیر قابل باور حامیان خود پرداخته و به اصطلاح صورت مساله را پاک کردند، کروبی در بیانیه خود عزاداران حسینی را مشتی وحشی نامید و میر حسین موسوی نیز فتنه‌گرانی که حرمت سیدالشهدا و عزاداران حسینی را هتک کرده بودند، «مردان خدا جوی» عنوان کرد.

پس از این واقعه نفرت و انزجار مردم از فتنه‌گران و سران آنها دیگر قابل کنترل نبود، مراجع تقلید از این حوادث فجیع که در روز عاشورا اتفاق افتاده بود، اعلام برائت کردند.

 

 

 

پس از خط بندی فتنه‌گران با نظام اسلامی در روز عاشورا مردمی که صبورانه و با بزرگواری هشت ماه تمام اقدامات فتنه‌گران را تحمل کرده بودند، دیگر شناعت عده‌ای قدرت‌طلب و فرصت‌جو در عاشورای حسینی را بر نتابیده و با شعارهایی همچون «حسین جان شرمنده‌ایم» در روز 9 دی سراسر تهران را مشحون از شور حسینی کردند و اینگونه بود که طومار طوفانی هشت ماهه با نقش‌آفرینی مردم و محاکمه خیابانی سران فتنه به پایان رسید.

مقام معظم رهبری پس از حماسه 9 دی درباره عظمت حضور مردم فرمودند که مطمئن باشید روز 9 دی در تاریخ ماند و متمایز شد و در این قضایا هم عاشورا به کمک ملت آمد.

اما اینک و در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری دیگری، بازهم فتنه‌گران و حلقه ضد انقلاب،  خواب آشفته‌ای برای به یغما بردن میراث خمینی کبیر دیده‌اند،‌ اما شکست در حوادث سال 88 راه‌اندازی «فتنه‌ای خیابانی» را برای آنها تنها به خیالی دست نیافتنی تبدیل کرده است.