یک گروهک تروریستی به نام "حرکت انصار ایران"، مسئولیت حادثه تروریستی دیروز چابهار را بر عهده گرفت. این گروهک تروریستی طی اطلاعیه‌ای، با انتشار تصویر فردی به نام حمزه سراوانی وی را عامل انفجار انتحاری امروز معرفی کرده است.
 
به گزارش رجانیوز، این گروهک در بیانیه‌اش ضمن اعلام اسم این عملیات با نام رعد ۱ مدعی شده که عملیات خود را در کنار یکی از پایگاه‌های سپاه در چابهار انجام داده است! این گروهک تروریستی یکی از شاخه‌های جدا شده از گروهک ریگی پس از دستگیری عبدالمالک می‌باشد.

گفتنی است در این حادثه تروریستی که در محل برگزاری نماز جمعه چابهار در مسجد امام حسین این شهر صورت گرفته است یک دانش آموز سنی و یک دانشجوی شیعه به شهادت رسیده و تعدای کودک نیز زخمی شده‌اند.

شستشوی مغز برای پرورش عامل ترور

"حمزه سراوانی" یکی دیگر از فریب خوردگان انتحاری می‌باشد که دیرور ظهر قصد داشت با به هلاکت رساندن تعدادی زن و کودک، تحت القائات مغزشویانه تروریست‌های گروهک ریگی به بهشت برود.

به گزارش زاهدان پرس، کم اطلاعی از امور دینی، ضعف عقلی و شخصیتی، شستشویی قوی مغزی توسط گروه‌های وهابی و از همه مهم‌تر کوتاهی برخی خواص دینی در جلوگیری از افراط‌گری مذهبی در جنوب شرق تاکنون سبب فریب تعداد قابل توجهیی از جوانان کم و سن سال سیستان و بلوچستان شده که ضمن نابودی دنیا و آخرتشان سبب کشتار بسیاری از بی‌گناهان شیعه و سنی این استان شده‌اند.

دو شهیدی که فدای افراط‌گرایی و قبیله‌گری شدند

گروهک ریگی در طول ننگین عمر تروریستی خود تاکنون ده‌ها کودک، زن، دانشجو، کسبه، کارمندو... از اقشار مختلف شیعه و سنی استان را به شهادت رسانده است. این در حالی است که این گروه همواره پس از هر عملیات با صدور بیانیه مدعی شد که برای دفاع از حقوق اهل سنت و قوم بلوچ دست به کشتار نظامیان جمهوری اسلامی می‌زند.

ماهیت کودکش این گروه منفور در جنوب شرق به قدری برملا شده که ادعای کشتار نظامیان در عملیات‌ها تنها برای پر کردن ستون رسانه‌های صهیونیستی و وهابی منطقه ارزش خبری دارد. در همین حال دیروز گروهک انشعابی انصار ایران که چندماهی است پس از اختلاف با محمد زاهد بلوچ سرکرده جندالشیطان تاسیس شده نشان داد که‌‌ همان رویه کشتار کودکان و شهروندان بیگناه شیعه و سنی را در دستور برنامه‌های عملیاتی خود دارد.

در حادثه دیروز علاوه بر زخمی شدن تعدادی کودک، "مرتضی آسوده"، دانش آموز بیگناه سنی به همراه "حامد بزی"، دانشجوی بسیجی به شهادت رسیدند. این دو شهید سندی دیگر بر رسوایی گروهای وهابی مدعی اسلام و حمایت از حقوق اهل سنت در سیستان و بلوچستان می‌باشد که ظاهرا تنها دریافت پول بیشتر از سرویس‌های اظلاعاتی غرب و برخی کشورهای مرتجع عربی منطقه برایشان از همه چیز مهم‌تر است.

 

توافق پنهان ضدانقلاب و عناصر فتنه در داخل

اطلاعات دریافتی «ایران هسته ای» نشان می دهد گروه های مختلف ضد انقلاب با هدایت سرویس انگلیس درصدد راه اندازی موج درخواست تغییر پیشنهاد هسته ای درایران هستند.

به گزارش رجانیوز، تحلیلگران امنیتی بر مبنای مجموعه ای شواهد که اخیرا به دست آمده عقیده دارند که به زودی پروژه ای مشترک میان طرف های غربی، برخی گروه های ضد انقلاب مقیم خارج از ایران و عناصری از جریان فتنه در داخل کشور کلید خواهد خود که محور همه آنها درخواست از نظام در جهت کوتاه آمدن از مواضع هسته ای خود است.
 
یک کارشناس که به اطلاعات مربوط به این موضوع دسترسی دارد به «ایران هسته ای» گفت: «امریکایی ها فرآیندی را که کلید زده اند که به زودی وارد یک فار جدید خواهد شد. تا حالا کاری که امریکایی ها کرده اند این بوده است که رفع مشکلات اقتصادی در ایران را به حل موضوع هسته ای گره بزنند، حالا می خواهند سحنگویانی در داخل برای این موضوع دست و پا کنند».
 
به عقیده تحلیلگران قلب این پروژه این است که کسانی در داخل و خارج از ایران با استناد به حرف هیلاری کلینتون که گفته بود تحریم ها در صورت تغییر دیدگاه های هسته ای ایران به سرعت قابل لغو است و همچنین با استناد به بیانیه اتحادیه اروپا پس از تحریم های اخیر که آن هم ادعایی مشابه را مطرح کرده است، با نگارش نامه و بیانیه و همچنین با انجام مصاحبه و راه انداختن کمپین های اینترنتی این درخواست را مطرح کنند که ایران باید در سیاست های هسته ای خود تجدید نظر کرده و از جمله در گام اول پیشنهاد هسته ای خود را عوض کند.
 
کارشناس یاد شده گفت: «ارتباطاتی گرفته شده و هماهنگی هایی انجام شده است. حتی برخی گروه های ضد انقلاب عقیده دارند می توانند آقای هاشمی رفسنجانی را-که اخیرا فعال تر شده- در این قضیه جلو بیندازند. همچنین چند نفراز عناصر جریان فتنه از جمله محمد خاتمی و عبدالله نوری در این زمینه قول هایی برای همکاری داده اند. محور همه این طراحی ها این است که این افراد حل مشکلات اقتصادی مردم را به موضوع هسته ای گره زده و تغییر دیدگاه های هسته ای نظام را مطالبه کنند».
 
گفته می شود محوریت این پروژه با برخی از عناصر ضد انقلاب مقیم لندن است.
 
هچنین عناصر به محمد نوری زاد خط داده اند که امروز در نامه ای به برخی مراجع قم از آنها بخواهد که رای تغییر سیاست های هسته ای نظام به رهبری فشار بیاورند.
 
احتمالا در روزهای آینده تحرکات دیگری را هم در این راستا شاهد خواهیم بود.
 
با این حال تحلیلگران عقیده دارند خط سازش تا زمانی که محدود به برخی سیاسیون بماند و اجتماعی نشود، واجد اثر مهمی نخواهد بود.

 

 


دیده‌بان: به دنبال انتشار خبر مؤسسه راهبردی دیده‌بان در خصوص آوارگی علی‌نژاد و متلک‌پراکنی‌های دوستانش همچون نیک‌آهنگ کوثر در فیس‌بوک، سرانجام کار این دو روزنامه‌نگار فراری به فحاشی و افشاگری رسید.

مرصاد به نقل از دیده‌بان، پس از انتشار خبر آوارگی علی‌نژاد در انگلستان و استمداد کمک وی از دوستانش که با متلک‌پراکنی آنها همراه شده بود، خبری در این رابطه در سایت موسسه راهبردی دیده‌بان منتشر شد که بازتاب‌های گسترده‌ای نیز پیدا کرد.

پس از انتشار این خبر، مسیح علی‌نژاد و نیک‌آهنگ کوثر شبیه اسب‌های یک درشکه که در سربالایی کم می‌آورند همدیگر را گاز گرفتند. در همین راستا علی‌نژاد که از واکنش توهین‌آمیز دوستانش و همچنین خبری شدن آوارگی وی در انگلستان به شدت به خشم آمده بود، مطلبی در صفحه فیس‌بوکش منتشر کرد و طی آن به نیک‌آهنگ کوثر روزنامه‌نگار فراری و گرداننده سایت ضدانقلاب خود‌نویس و خانواده‌اش با القابی همچون بی‌شرف و دلقک توهین کرد و وی را باعث و بانی انتشار خبر دیده‌بان نامید.
وی با اشاره به سختی‌های بسیار زیاد زندگی در انگلستان خطاب به نیک‌آهنگ کوثر گفته است: «کاش یک روز فقط یک روز بحران‌های این سه سال مرا تجربه می‌کردی، کاش شرف داشتی مثل من پاک و سربلند زندگی می‌کردی و برای کیهان و این سایت‌های کثیف با متلک‌ها و دلقک‌بازی‌هایت خوراک خبری تهیه نکنی ... سربلند و پاک زندگی کرده‌ام، نباید از متلک‌های تو تنم بلرزد، اما متأسفانه می‌لرزم...»در همین رابطه برخی از دوستان علی‌نژاد نیز در نظراتی به حمایت از وی پرداخته و نیک‌آهنگ کوثر را محکوم کردند. یکی از این افراد در پاسخ به نیک‌آهنگ می‌گوید: «مشکل شوخی تو نیست (اشاره به اظهار نظر نیک‌آهنگ که آوارگی این روزهای علی‌نژاد را نتیجه بازگشت مهدی هاشمی به ایران می‌داند!) مشکل حتی نوشته‌ کیهان یا دیده‌بان هم نیست. مشکل اینجاست که تو دیگه شورش رو درآوردی نیکان جان، هر چیزی یه حد و اندازه‌ای داره، من فکر می‌کنم تو یه مقیاس و تراز برای خودت درست کردی که یه طرفش خودتی و هوادارات، طرف دیگه‌اش همه‌ ملت هستن که از قضا همه‌شون هم به مهدی هاشمی وصلن[!] طبیعتاً حل این معضل از عهده آدم‌های عادی خارجه و نیاز به روان‌کاو داره.»یکی از نکات جالب این اظهارنظرها در قسمتی است که علی‌نژاد در پاسخ به «م.ش»، یکی از روزنامه‌نگاران روزنامه‌های زنجیره‌ای که آرزو کرده بود ای کاش مسیح در ایران بود و اصلاً به انگلستان نمی‌رفت گفت: «با تمام وجودم دلم می‌خواست آنجا بودم... امروز بیشتر از همیشه پی بردم بزرگترین خطای من ترک خانه خودم بود ...»بر پایه این خبر نیک‌آهنگ کوثر نیز که بالأخره به رگ غیرتش برخورده بود در صفحه فیس‌بوکش به انتشار این فحاشی‌ها و البته موضع‌گیری پرداخت که باعث منتشر شدن مطالب و نظرات زیادی با موضوع افشاگری در فضای فیس‌بوک شد.
وی در ابتدا در پاسخ به پیام‌هایی که انتشار این دعواها را موجب تهیه خوراک برای سایت‌های داخل ایران دانسته بودند، علی‌نژاد را مسبب رسانه‌ای شدن این دعوا دانسته و تأکید کرده که تا زمانی که علی‌نژاد از وی و خانواده‌اش به خاطر توهین به صورت علنی عذرخواهی نکند، کوتاه نخواهد آمد!
وی برای ارائه شاهد مثال از سابقه علی‌نژاد در رسانه‌ای کردن اختلافات عمیق بین اپوزیسیون اینگونه ادامه داده است: «دو سال پیش در چنین روزهایی، خواهر ندا آقا سلطان برای ما مطلبی فرستاد که در فیس‌بوک هم به اشتراک گذاشت... از مسیح علی‌نژاد خواسته بود که دست از سر خانواده‌شان بردارد. ده‌ها کامنت منفی آنجا سرازیر شد که بسیاری را حذف کردیم، تازه کنترل انبوه کامنت‌ها دست ما نبود، اما وقتی مسیح به عمد در فیسبوک چنین پستی می‌گذارد، می‌داند که کامنت‌باران خواهد شد؛ پس مسئولیت کاملاً با مسیح است، مسیح اگر عمومی‌اش نمی‌کرد، عمومی نمی‌شد.»
«ف.ش.ح» یکی از دوستان نیک‌آهنگ نیز با ارائه مثالی از کم‌تحملی این طیف خارج‌نشین که اتفاقاً مسئولین نظام را به انتقاد ناپذیر بودن محکوم می‌کنند، اینگونه سخن گفته است: «درباره آقای [ابراهیم نبوی] هم من یه چی بگم. یادمه تا پارسال هی روی والشون می‌نوشت که: امشب ساعت 21 پشت بام و الله اکبر و اینا؛ من رفتم توی یه کامنت نوشتم که به نظرم دیگه اینا جواب نمی‌ده و واقعاً مسخره شده، دقیقاً همین عبارت رو نوشتم. دو دقیقه نشد که از لیست دوستان [ابراهیم نبوی] حذف شدم. کلاً اعتماد به نفس بالا و آستانه تحمل پائین خیلی‌ها رو از رده خارج کرده!»«ع.م» نیز در کامنتی با اشاره به تجربه مشابهش با شادی صدر، وکیل تجزیه‌طلبان و تروریست‌ها، می‌گوید: «یکبار از خانم شادی صدر هم یک انتقاد کوچک کردم مبنی بر اینکه این حرفی که می‌زنید سندیت نداره... و این دروغ رو تجزبه‌طلب‌ها به شما گفتن، ایشان بلافاصله من رو از لیست دوستانش حذف کرد!»«علی‌رضا.ر» از عناصر مرتد و ضد دین که از نگاشتن هیچ مطلبی علیه مقدسات دینی فروگذار نمی‌کند نیز در کامنتی که در صفحه فیس‌بوک نیک‌آهنگ کوثر منتشر کرده است وی را از عوامل اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی کرده و وی را نفوذی جمهوری اسلامی می‌داند.یکی از اظهار نظرها نیز با واکنش به انبوهی از نظرات که نتیجه این دعوا را تهیه خوراک برای رسانه‌های داخلی همچون کیهان و دیده‌بان دانسته بودند می‌گوید: «چرا اینهمه نگران سوژه برای فلان و فلان هستید؟ خفه شدیم از این همه مصلحت‌اندیشی. حرف حق كه مصلحت برنمی‌دارد، بعضی وقت‌ها حیرت می‌كنم از این همه پتانسیل دیكتاتور مسلكی، بی‌جنبگی و اعمال غیرحرفه‌ای. به خدا همه‌مان سوژه‌ایم...! یكی اونطرف یه عده رو جمع كرده و فقط منتظره به‌به و چه‌چه از خودش و عقایدش (كه هیچ تضمینی نیست سال بعد هم به همون‌ها معتقد باشه) را بشنوه. یكی دیگه ماشاءالله كوه اعتماد به نفسه و كمال تشكر رو از خودش و تمام رفتارهای غیرحرفه‌ای خودش داره. بعد نگران مخاطب و سوژه‌ایم. چی رو می‌خواهیم حفظ ظاهر كنیم؟ كدوم باطن سالم رو می‌خواهیم با چی بزك كنیم!؟ بعدشم كه اگه كم آوردیم بزنیم تیر و تار همدیگه رو بریزیم پایین و سر كوچه علی چپ معركه بگیریم... اونم با كلی ادعا یا ادعای بی‌ادعایی... باز هم دم اونی گرم كه (ولو با دلقك بازی) حرفشو زده و درش هم معمولاً رو یه پاشنه چرخیده...»
مسیح علی‌نژاد نیز در مطلبی جداگانه در صفحه فیس‌بوکش عکس همخانه‌های لهستانی قبلی‌اش را که در خبر دیده‌بان به آن‌ها اشاره شده بود را منتشر کرده تا به گفته خودش پیشاپیش از متهم شدن به مسائل غیراخلاقی جلوگیری کند.
البته خبر دیده‌بان هیچ‌گاه وی را به رابطه غیر اخلاقی محکوم نکرد اما اقدام شتابزده علی‌نژاد و عکس منتشر شده از سوی او خود به خود این احتمال را بوجود آورده است!

مسیح علی نژاد و همخانه های لهستانیش

مسیح علی‌نژاد دست برگردن همخانه‌های لهستانیش


گفتنی است که این فقط مشت نمونه خروار فحاشی‌های عناصر ضدانقلاب است و برخی واکنش‌های عناصر اپزوسیون به‌قدری زشت و زننده بود که دیده‌بان از  انتشار آن‌ها معذور است.

 


 فاطر، ابنا نوشت: «حمیدرضا حاجی بابایی» وزیر آموزش و پرورش در پی سانحه تصادف اتوبوس اردوی راهیان نور پیامی صادر کرد.

متن پیام وزیر آموزش و پرورش به شرح زیر است:

«ما عندکم ینفد و ما عندالله باق ولنجزین الذین صبروا ((سوره نحل آیه ۹۶))

با کمال تاسف و تاثر خبر سانحه غم انگیز اتوبوس حامل دانش آموزان راهیان نور بهمراه تعدادی از دانش آموزان عزیز و دونفر از معلمان ومربیان گرامی و یک نفر از پاسداران عزیز همه ما فرهنگیان و دانش آموزان و ملت بزرگ ایران اسلامی را عزادار نمود.

 بی گمان آن عزیزان که عمر خود را در راه تعلیم و تربیت سپری ساخته و در راه مقدس شهیدان و زیارت آنان جان خود را از دست داده اند، اکنون در جوار رحمت حق آرمیده و از نعمات واسعه پروردگار برخوردارند، گرچه کلام قاصر از آن است که تسلی بخش اندوه از دست دادن این عزیزان باشد ، اما امید به رحمت حق تعالی و نیل به آرامش ابدی آن عزیزان سفر کرده و الطاف الهی آن را تحمل پذیر خواهد کرد.

 اینجانب با دلی آکنده از اندوه این مصیبت جانسوز را به بازماندگان محترم به ویژه خانواده آن عزیزان سفر کرده تسلیت عرض می کنم و آمرزش ابدی برای درگذشتگان و سلامت و صبر جمیل برای بازماندگان از درگاه ایزد منان مسالت دارم ، امیداست همانند روزهای گذشته همیشه در جوار شهیدان دوران دفاع مقدس و قرب الهی از رحمت واسعه الهی برخوردار گردند.

حمید رضا حاجی بابایی

وزیر آموزش و پرورش