تبدیل برنامه خبری «بیست و سی» شبكه دوم سیما به یكی از پرمخاطب ترین برنامه های خبری سیمای جمهوری اسلامی ایران، اخیرا رادیو فردا كه كم مخاطب ترین رسانه ضد ایرانی است را بر آن داشته تا با سوءاستفاده از این برنامه پربیننده، اخبار غالبا غیرواقعی خود را به مخاطب القا كند و از باورپذیر بودن هرچه بیشتر آن اطمینان حاصل كند.

به گزارش «رادیو دیروز»، این رسانه متعلق به سیا در برنامه خبری اش با نام «بیست و یك و سی» كه دزدیده شده از نام اخبار پرمخاطب «بیست و سی» است، آهنگ ابتدایی و آهنگ بین برنامه ها و آهنگ پایانی آن را نیز یك جا به سرقت برده و تلاش كرده تا حدی لحن گویش اخبار را نیز مشابه آن كند تا از این طریق كورسویی برای تاثیرگذاری روی اندك مخاطبان داخلی خود بیابد.

+ نوشته شده در  سه شنبه 7 شهریور1391ساعت 10:12  توسط narsis |  نظر بدهید

فرزند مهدی کروبی که مدتی است به عنوان رابط وی با عوامل فتنه و جنبش سبز ایفای نقش می کند ، در اظهار نظری مضحک اذعان دشته که حق پدرش در رابطه با ریاست جمهوری را نه تنها در سال 88 بلکه در انتخابات سال 84 و در دولت محمد خاتمی نیز از شیخ فتنه گر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار گروه  سیاسی "محدوده" ، حسین کروبی ، فرزند شیخ مهدی کروبی  در اظهار نظری تازه علاوه بر تکرار مواضع پدرش در رابطه با تقلب در انتخابات 88 مدعی شده : " وزارت کشور دولت محمد خاتمی نیز به دلیل چشم پوشی از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 1384 به منظور رسیدن اکبر هاشمی رفسنجانی به ریاست جمهوری متهم است .

این مطلب که در سایت سحام نیوز " تریبون شخصی خانواده کروبی " منتشر شده است  به بهانه پاسخ سرگشاده ای است که حسین کروبی به اظهارات محمدرضا باهنر در مصاحبه اش با روزنامه "اعتماد" داده است.

در این مصاحبه باهنر گفته بود که مهدی کروبی در انتخابات سال 1384 تنها 4 میلیون رای آورده بود و اعتراض وی در رابطه با تقلب اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری بی اساس و مدرک قانونی بوده است .

حسین کروبی در این نامه که خطاب به باهنر نوشته شده است مدعی می شود که تقلب در رابطه با آراء پدرش از سال 84 شروع شده و بی توجهی نسبت به این مورد باعث شده تا در انتخابات سال 88 هم حق پدرش خورده شود ،‌البته این سخنان آقازاده شیخ مهدی کروبی همگی بدون سند و مدرک  قانونی در اختیار رسانه ها قرار گرفته است .

به کار بردن واژه تقلب و القاء آن در جامعه آن هم در آستانه هر انتخابات سیاسی در کشور از شیوه و حربه هایی است که عناصر جریان اصلاحات و جریان برانداز نظام همواره به آن عادت دارند و به نظر می رسد امروز هم با توجه به نزدیکی سپهر سیاسی کشور به انتخابات 92 ریاست جمهوری موج جدید این لجن پراکنی ها علیه سلامت انتخابات در جمهوری اسلامی دوباره به راه افتاده است و جالب اینجاست که تا کنون هیچ گونه سند و مدرکی هم برای اینگونه ادعا ها به طور رسمی و قانونی ارائه نشده و امروز قالب فکری جامعه به پوشالی بودن چنین ادعا هایی اذعان دارند .اخیرا جمعی از فعالین سیاسی دوم خرداد و عوامل فتنه سال ۸۸ با راه اندازی جلساتی به نام سرای قلم اقدام به برگزاری گعده های سیاسی نموده اند.

به گزارش ندای انقلاب به نقل از ۵۹۸ ، این جلسات با حضور برخی از تئوریسین های اطلاحات و همچنین برخی از اعضای مجمع غیرقانونی محققین و مدرسین حوزه و ملی تهران و همچنین چهره های چون علیرضا بهشتی و مهدی خزعلی به صورت ماهیانه در تهران در حال برگزاری می باشد.

* عبدالرضا مصری در اولین مصاحبه مطبوعاتی خود با تکذیب مصاحبه منتشر شده از وی در سایت خبرآنلاین در خصوص تعریف و تمجید مصری از استاندار کرمانشاه گفته است: " این سایت در حدی نبود که بنده جوابی به آن بدهم!"

* پس از اینکه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر از قطع بودجه جدول شماره ۱۲ در سال آینده را داده با خبر شدیم که با گذشت حدودً نیمی از سال ۹۱ هنوز بودجه موسسات و نهاد های فرهنگی حاضر در جدول ۱۲ بودجه سال ۹۱ و همچنین حمایت های مالی از پروژه های فرهنگی هنوز پرداخت نگردیده است. خبرها حاکی از عدم پرداخت این بودجه در سال جاری به بهانه وجود تحریم ها را دارد.

* با خبر شدیم که روز گذشته شبکه چهار سیما در مستندی تحت عنوان« فصلی دیگر» به بررسی موفقیت های برخی از هنرمندان فعال در فتنه ۸۸ پرداخته است. برجسته ساختن فعالیت های افرادی همچون«آلفرد یعقوب زاده» و ...از فعالان در فتنه ۸۸ بخشی از این مستند بود.

* پس از نارضایتی های فراوان طلاب و فضلای نسبت به مواضع حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در وقایع سال ۸۸ و از دست رفتن جایگاه آقای هاشمی در بین طلاب حوزه های علمیه شاهد آن هستیم که برخی از افراد منصوب به ایشان بخصوص برخی از مرتبطین وی در موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) قم به دنبال هماهنگی و رایزنی برای ثبت نام و تشکیل جلسه ای با حضور جمع کثیری از طلاب و فضلای قم در دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اوایل مهر ماه می باشند.

* با تشدید فعالیت های زودهنگام برخی از کاندیداهای چند ساله ریاست جمهوری یازدهم، مطلع شدیم که یکی از این کاندیداهای مشهور اخیراً اقدام به اجازه نمودن دفاتر انتخاباتی خود در استان های غربی نموده است.

* موج تغییر استانداران کشور همچنان ادامه داشته و آخرین اخبار حکایت از تغییر دو استاندار دیگر در روزهای آتی را دارد. لازم به ذکر است که این تغییرات پس از برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد اتفاق خواهد افتاد.
+ نوشته شده در  سه شنبه 7 شهریور1391ساعت 10:5  توسط narsis |  نظر بدهید


رادیو فردا که دیگر هیچ دروغی را در مورد اجلاس عدم تعهد کارساز نمیداند، به گزارشگر جمهوری اسلامی تبدیل شد!
  اجلاس عدم تعهد مانند آفتابی است که نمی توان با هیچ وسیله ای تشعشع انوار موفقیت آن را پوشاند. این مسأله اگر چه بارها رادیو فردا را مجبور به اعتراف کرده اما هنوز هم موضوعیست که می توان در این روزها به وسیله آن شاهد به زانو درآمدن قدرت های پوشالی رسانه ای ضد انقلاب در برابر ابرقدرت معنوی ایران بود.
رادیو فردا در اولین شبی که از آغاز به کار رسمی اجلاس میگذرد اگر چه تلاش کرد تا در بین بیش از دو سوم کشورهای جهان که در آن شرکت کرده اند فقط با حواشی مربوط به فلسطین، اهمیت اجلاس را به چالش بکشاند، اما در ادامه با تسلیم شدن ضمنی، در نقش یک گزارشگر محض، تلاش نمود تا فقط اتفاقات بزرگی را که در حال رخ دادن می باشد، گزارش دهد.
رادیو فردا ابتدا گفته های صالحی وزیر امور خارجه را بدون تفسیر، نقل کرد، سپس از گفته های مقامات امنیتی ایران در مورد امنیت فیزیکی و سایبری جملاتی را نقل قول نمود و البته از تعداد نیروهای امنیتی برای اجلاس ابراز شگفتی کرد. ظاهراً رادیو فردا در زمانِ مسابقات المپیک در جریان نصب موشک بر روی پشت بام خانه های لندنی ها قرار نگرفته بود چرا که آن مسأله (حفاظت از جان چند ورزشکار و برقراری نظم) برایش شگفتی آور نبود اما وجود نیروی امنیتی در خیابان برای حفظ جان بلند پایه ترین مسوولین دوسوم کشورهای جهان، این رادیو را متحیر می نماید!
در ادامه رادیو فردا اقدام به پخش نظرات مخاطبان واقعی یا ساختگی خود نمود (که نظرات اعلام شده، در هردو حالت مایه سرافکندگی این رادیو می باشد).
مخاطب رادیو فردا در نظری عجیب اعلام نمود که حاکمیت، تمام شهر تهران را از سکنه تخلیه نموده و تمامی خیابانها مسدود شده اند!
این جمله توانایی افشای ماهیت رادیو فردا را حداقل برای تمامی تهرانی ها دارد چرا که این برنامه، برنامه زنده ای نبود که بتوان مدعی شد این نظر، به شکل غیر منتظره ای پخش گردیده است بلکه نظرات گلچین شده رادیو فردا بود و خود حاکی از آن است که مهم نیست مجری رادیو فردا حرف بزند، یا مخاطب، در هر حال با یک دروغگوی حرفه ای طرف هستیم. به راستی آیا دولت ایران توانایی آن را دارد که بدون هیچ مشکلی، حداقل هفت میلیون جمعیتش را در نقطه ای خارج از پایتخت اسکان دهد؟
عجیب آنکه همزمان در رادیو مخاطبی اعلام نمود که همه ی خیابانها پر از ترافیک است!!!
باز هم مثل همیشه، قضاوت با مخاطبانِ فهیمِ رادیو دیروز
اگر چنین است با دولت مقتدری طرف هستیم واگر چنین نیست، آیا در صادق بودن رادیو فردا نباید شک کرد؟
+ نوشته شده در  سه شنبه 7 شهریور1391ساعت 10:1  توسط narsis |  نظر بدهید

برنامه ای که دیگر مخاطبان اصلی خود را از بین ایرانیان خارج از کشور انتخاب می کند. از قول مخاطبان خود می گوید:« من هر چه فکر می کنم می بینم این جنبش از اولین اجلاس تا کنون دست آورد ارزنده ای برای کشورها نداشته است.»

جام سیاسی، شبکه بی بی سی فارسی (BBC Persian)  امروز در برنامه نوبت شما  به اجلاس بین المللی تهران اشاره کرد. مجری این برنامه گفت: «این نشست این فرصت رو به ایران می دهد که نشان دهد آنقدرها هم که غرب می گوید ایران تنها نیست

نفیسه کوهنورد با فرض گرفتن این مطلب که ایران با تحریم های آمریکا به انزوا رفته است از مخاطبین پرسید: «به نظر شما این اجلاس چقدر می تواند به ایران کمک کند که از انزوای ناشی از تحریم ها بیرون بیاید؟»

 اولین مخاطبی که مورد تایید برنامه قرار گفت به این سوال جواب داد گفت: «اتفاقا این سوال شما بسیار جالب است و من را به فکر فرو برده است. من هر چه فکر می کنم می بینم این جنبش از اولین اجلاس تا کنون دست آورد ارزنده ای برای کشورها نداشته است چون افکار آنها با هم متفاوت است مثلا الان آقای "مرسی" کاملا متحد اصلی با آمریکا و اسرائیل است! و ایران اگر رویه سیاسی خودش را تغییر دهد و با نظام تک قطبی کنونی همسو شود شاید بتواند بهره ای ببرد.»

یکی از مخاطبین که موفق شد روی خط بی بی سی بیاید و از این اجلاس حمایت کند گفت: «ایران توانسته بعد از این همه سال بدون کمک هیچ کشوری و با وجود تحریم ها و ... با کشورهایی مثل هند و برزیل و آرژانتین و ..را که از قدرت های اقتصادی آینده اند رابطه داشته و به این اجلاس بکشاند و...»

در این هنگام مجری بی بی سی کلام او را قطع کرده و نوبت را به مخاطب همسو با این شبکه داد که وی گفت: «این کشورهایی را که این آقا نام بردند هیچ وجه تشابهی با ایران در سیاست گذاری هایشان ندارند.»

فرد دیگری که  در این برنامه صحبت کرد علت حضور این کشورها را منافع شخصی عنوان کرد و گفت : «بهترین دلیلی که برای حضور هند با بیشترین هیات عالی رتبه در اجلاس است این است که بتواند حداکثر امتیاز را در این برهه زمانی از ایر ان بگیرد.»

بی بی سی به بازتاب برخی نظرات مخاطبین هم پرداخت. در یکی از این نظرات با چهره حامی و دلسوز دولت آمده بود: «من از تمامی برنامه های دولت رضایت دارم اما این اجلاس را بی فایده می دانم!.»

برخی وبلاگ های مورد بررسی بی بی سی هم به جمع آوری گداها و تمیز شدن شهر و همچنین امنیتی و نظامی شدن آن اشاره کرده بودند.

در معرفی مطالب سایت ها و وبلاگ ها نیز بی بی سی نشان داد کماکان از انتخابات ایران کینه به دل دارد و  در یکی از سایت های مورد بررسی به کاریکاتوری اشاره کرد و گفت:« "فرش قرمز اجلاس بر روی خونریزی حوادث پس از انتخابات، پهن شده است.»

همچنین سایت دیگری مورد برسی قرار گرفت که از "بان کی مون" برای عیادت از میر حسین موسوی و ملاقات با زندانیان سیاسی دعوت کرده بود.

با وجود مطالب و اخبار مهم در مورد نشست سران غیر متعهد ها در تهران، بی بی سی و سایر رسانه های فارسی زبان ماهواره ای نشان داده اند از میان خیل اخبار تنها به مسائل حاشیه های این اجلاس علاقه مند هستند و هرگونه خبری را که به نحوی برخلاف سیاست های آنها باشد همچنان سانسور خواهد شد.