در پی ناامیدی واشنگتن از کشورهای اروپایی برای اسکان دادن به عناصر گروهک منافقین و اخراج نهایی آنها از عراق، این کشور دست به دامن ریاض شده است تا شاید عربستان میزبانی این گروهک را بپذیرد.

مرصاد به نقل از فارس به نقل از پایگاه خبری "اشرف نیوز"، منابع آگاه از معارضان رژیم سعودی اعلام کردند که آمریکا، مذاکراتی محرمانه با "عادل الجبیر" سفیر عربستان در این کشور داشته تا ریاض با میزبانی تعدادی از اعضای گروهک تروریستی منافقین موافقت کند.

این منابع اعلام کردند: مذاکراتی میان آمریکا و عربستان برای استقبال ریاض از عناصر گروهک تروریستی منافقین در جریان است و قرار است واشنگتن حمایت لوجستیکی خود را از این گروهک انجام دهد.

بر اساس این گزارش، پس از آنکه آمریکا در متقاعد کردن کشورهای اروپایی برای میزبانی و اسکان دادن به منافقین ناکام ماند، دست به دامن کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و در صدر آنها، عربستان سعودی شده است بویژه اینکه در سایه شرایط کنونی بحرین و بحران این کشور، واشنگتن نمی‌تواند روی این همپیمان قدیمی‌اش حساب کند.

بر اساس توافقنامه امضا شده میان سازمان ملل و دولت عراق، اولین گروه از اعضای گروهک تروریستی منافقین از اردوگاه العراق الجدید(اشرف سابق) در استان دیالی به لیبرتی در اطراف فرودگاه بین المللی بغداد در ماه فوریه منتقل شدند. پس از آن در 4 نوبت دیگر روند تخلیه اردوگاه اشرف ادامه یافت و درحال حاضر برای انتقال نوبت ششم عناصر منافقین زمینه سازی می‌شود.

بر اساس توافقنامه مذکور، گروهک تروریستی منافقین به طور موقت در پایگاه لیبرتی سابق اسکان داده می‌شوند تا در نهایت از عراق اخراج و به کشور سومی منتقل شوند.

شخصیتهای سیاسی و تحلیلگران عراقی ضمن تاکید مجدد بر غیر قانونی بودن حضور گروهک منافقین در خاک عراق، خروج آنها از اردوگاه اشرف را آغاز فروپاشی این گروهک دانسته‌اند.


دوشنبه 12 تیر1391 narsis
نظر بدهید
فتنه 88 در واقع معركه‌ای در همپیمانی و همكاری صریح فتنه‌گران داخلی با دشمنان خارجی این انقلاب، نظام و مردم بود و عملكرد، مواضع و گفتار سران فتنه در ضدیت با مبانی نظام و آرمان‌های امام(ره) و همراهی با صهیونیست‌ها و آمریكائیها سندی است كه برای همیشه در تاریخ جمهوری اسلامی و اذهان ملت ایران به ثبت رسید؛ در این گزارش مرور مختصری بر برخی حوادث فتنه 88 خواهیم داشت.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ كسانی كه تحركات گروه‌ها و جریانات مختلف سیاسی كشور را دنبال و رصد می‌كنند حتما شاهد موج تحركات تازه برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب در این روزها هستند؛ تحركاتی كه دیگر شكل و ظاهر اقدامات و مواضع دیروز اصلاح‌طلبان را ندارد.


حكایتی تلخ و مضحك!
 
امروز دیگر از مواضع و اقدامات رادیكال و ژست‌های اپوزیسیونی گذشته این جماعت اصلاح‌طلب خبری نیست، جماعتی كه در مقطع حساس و تاریخی انتخابات 88 و حوادث و اتفاقات بعد از آن، تمام‌قد با جریانات معارض و معاند داخلی و خارجی نظام هم‌صدا و همراه شدند حالا امروز و در آستانه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری از "لزوم صف‌بندی اصلاح‌طلبان با جریانات برانداز و معاند" دم می‌زنند یعنی صف‌بندی با رفقا و همپیمانان سابق خود(؟!) و البته كه حكایت این روزهای این جماعت، چه حكایت "تلخ و مضحكی" است.

اما چرا تلخ؛ قطعا برای مردمی كه در كوران فتنه 88 شاهد جماعت فتنه‌گری بودند كه علیه تمام مبانی این نظام و انقلاب وارد معركه شده بودند و آشكارا و پنهان، مجری نسخه‌های پیچیده شده از سوی صهیونیست‌ها و آمریكائیها در جریان اغتشاشات پس از انتخابات سال 88 بودند، خیلی تلخ و سخت است كه بخشی از همان جماعت فتنه‌گر دیروز، امروز و در برابر چشم همان مردم مدعی "لزوم اجرای قانون اساسی و تمكین به قانون شوند" و طیفی از آنها نیز بیرق صف‌بندی با جریانات برانداز و جنبش سبزی كه دیگر وجود خارجی ندارد را بلند كنند.

و مضحك از این جهت كه این افراد به اصطلاح اصلاح‌طلب امروز، ظاهرا تصور كرده‌اند كه سطح فهم و شعور مردم فهیم و با بصیرت ایران اسلامی هم در سطح فهم و شعور نداشته آنهاست چرا كه تصور كرده‌اند كه می‌توانند تنها با گذشت 2 سال و اندی از فتنه 88 و صرفا با چند جمله و موضع پوچ و درون تهی، بر كرده و گفتار گذشته خود در همراهی كامل با فتنه‌گران و اقدام علیه مبانی نظام و امنیت مردم سرپوش بگذارند اما غافل از اینكه ملت با بصیرت این دیار با تكیه بر همان بصیرتی كه در سال 88 آتش فتنه‌گران را خاموش كردند، امروز هم دست آنها را خوانده‌اند و گریه و انابه ظاهری آنها در این روزها را صرفا به پای تلاش برای بازگشت به عرصه قدرت و تطهیر كرده فتنه‌گرانه آنان می‌گذارند.          

در بخش نخست این گزارش به گو‌شه‌هایی از عملكرد، مواضع و گفتار اصلاح‌طلبان در جریان فتنه تا مقطع روز قدس 88 پرداخته شد و در بخش دوم به بررسی سایر مستندات و اقدامات فتنه‌گران و سران اصلاحات در سال 88 از حوادث روز عاشورا خواهیم پرداخت تا كه یادی كرده باشیم از عملكرد چهره‌های اصلاح‌طلبی كه امروز منادی اجرای قانون و صف‌بندی با جریانات معاند و برانداز شده‌اند.


با آغاز ماه محرم، در حالی كه هنوز التهاب ناشی از اهانت هوادارن موسوی به تصویر امام(ره) در مراسم 16 آذر فروكش نكرده بود، شبكه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی حامی موسوی و فتنه، روز تاسوعا و عاشورای 88 را هدف تحرك جدید جریان سبز معرفی كردند.

حرمت شكنی فتنه‌گران در روز عاشورا

سرانجام صبح روز عاشورای 88 فرا رسید؛ روزی كه تمام مردم از اقشار مختلف با راهی شدن به تكایا، حسینیه‌ها و مساجد خود را اقامه عزای حسینی آماده می‌كردند اما جمع دیگری از جماعت فتنه‌گر و سران منافق آنها سودای دیگری در سر داشتند؛ آنها نیز خود را آماده كرده بودند اما نه برای عزاداری برای سالار شهیدان بلكه برای به آتش كشیدن خیمه‌های عزای عزداران حسینی، فتنه‌گران در این روز با تمام توان در خیابان‌های خلوت مركزی شهر گرد آمدند تا به تمام مردم مومن و متعهد ایران اسلامی نشان دهند كه امام آنها نه حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) بلكه یزدیان زمان است، یزیدیان سال 1430 كه اكنون تمام قوای اهریمی خود را به مصاف با نظام جمهوری اسلامی ایران آورده‌ بودند و رسما طرح خود برای براندازی نظام را در خیابان‌های تهران فریاد می‌زدند.

جماعت موسوم به جنبش سبز به سركردگی سران فتنه و اصلاحات در روز عاشورای 88 مرتكب اعمال، حرمت‌شكنی‌ها و جنایت‌هایی شدند كه قلم از شرح و توصیف آن شرم دارد؛ از سوت و كف زدن در میانه میدان تا به آتش كشیدن پرچم‌های عزای حسینی و حمله به خیل عزادارن تنها گوشه‌ای از جنایت‌های فتنه‌گران در روز عاشورا بود.

حرمت‌شكنی و اقدامات سیاه فتنه‌گران در این روز تا حوالی ظهر كه خیابان‌های مركزی تهران به علت حضور عزاداران در مجالس عزاداری خلوت بود، ادامه یافت تا اینكه حضور خیل عزاداران در حوالی خیابان انقلاب، پل كالج، میدان فردوسی، خیابان و میدان ولیعصر تا حدی فتنه‌گران را پراكنده كرد.

هتاكان روز عاشورا "امت خداجو" بودند!

اما نقطه اوج سناریو سیاه فتنه‌گران صدور بیانیه میرحسین موسوی پس از فجایع روز عاشورا بود كه وی هتاكان و حرمت‌شكنان عاشورای حسینی را "امت خداجو" نامیده و با افتخار آنها را حامیان خود دانست و مدعی شد: باز همه ملت‌ها و جهانیان شاهد بودند كه در میان طوفانی از تهدیدها و تبلیغات و تكفیرها و اهانت‌ها، عزاداران حسینی در این روز مقدس حسین حسین گویان به صورت مسالمت‌آمیز و بدون شعارهای تند روانه میدان‌ها و مسیرهایی شدند كه خود انتخاب كرده بودند!


روز عاشورا به پایان می رسد اما چگونه؟ علی‌رغم تمام هتاكی‌ها و بی‌حرمتی‌هایی كه جریان طرفدار موسوی در روز عاشورا به دعوت سران فتنه مرتكب می‌شوند وی در بیانیه‌ای اغتشاشگران روز عاشورا را امتی خداجو خوانده و حامیان خود را این چنین توصیف می‌كند: "عزاداران حسینی در این روز مقدس، حسین حسین گویان به صورت مسالمت‌آمیز و بدون شعارهای تند روانه میدان‌ها و مسیرهایی شدند كه خود انتخاب كرده بودند و این بار نیز چون دفعات گذشته با اعمال تحریك‌آمیز مواجه شدند، خشونت‌های غیرقابل باور چون زیر كردن راهپیمایان، تیراندازی نیروهای لباس شخصی كه امروز هویت آنها بر كسی پوشیده نیست و روز به‌روز پرده از چهره آنان و سران‌شان كنار زده می‌شود، فاجعه‌ای را آفرید كه اثرات آن به این زودی از صحنه سیاسی كشورمان رخت برنخواهد بست."


اما میر حسین موسوی در انتهای بیانیه اش پیشنهاداتی را نیز مطرح كرد كه در راستای اظهارات هاشمی رفسنجانی در نمازجمعه 26 تیر 88 است.

چند روز پس از روز عاشورا، تصاویری منتشر شد كه نشان دهنده حضور فائزه هاشمی در اغتشاشات روز عاشورا بود و البته وی پیش از این روز نیز به كرات در تجمعات و اغتشاشات فتنه‌گران حضور داشت كه منجر به چندین نوبت دستگیری وی شد و البته پس از هر دستگیری نیز در كمتر از چند ساعت حكم آزادی وی صادر شد.

سرکرده گروهک تروریستی منافقین در تاریخ 12 دی ماه 88 رسما اعتراف کرد که این گروهک در دامن زدن به آشوب‌های روز عاشورا در تهران نقش داشته است.

هدف جنبش سبز، سرنگونی نظام

مریم رجوی همسر سرکرده این گروهک تروریستی به خبرنگار خبرگزاری آسوشیتد پرس در پاریس می‌گوید: اعضای مجاهدین خلق (منافقین) به همراهی و هماهنگی با معترضین در تهران پرداخته ‌اند و ما از رهبران مخالفان نظام خواسته ایم تا برای براندازی این نظام به این گونه آشوب‌ها دامن بزنند.

وی تاكید می‌كند: جنبش سبز که علیه تقلب در انتخابات شکل گرفت در حال جایگزینی با یک جنبش عمیق‌تر است که برای سرنگونی نظام ایران تلاش می‌کند و این در حالیست كه گروهک تروریستی منافقین در پی اغتشاشات روز عاشورا در تهران، مریم رجوی را به عنوان رئیس جمهور آتی ایران معرفی کرده بود!


اما در این میان مواضع و اظهارات هاشمی رفسنجانی در عدم صف‌بندی با سران فتنه و گاها همراهی با جریان فتنه و طرح درخواست صریح برای آزاد كردن كسانی كه مستقیما در جریان ایجاد اغتشاشات نقش داشتند، بسیار قابل تامل است.

هاشمی رفسنجانی: فتنه‌گران را آزاد كنید

هاشمی رفسنجانی در 26 تیر 88 در خطبه‌های نماز جمعه وضعیت كشور را بحرانی خواند و به ارائه راهكارهای خود برای خروج از آن می‌پردازد؛ وی كه با درخواست از موسوی و كروبی آنان را به پای خطبه‌های خود نشانده بود در میان شعارهای "سكوت كنی خائنی" از آزادی زندانیان فتنه، تردید در صحت انتخابات، حكمیت و دلجویی از خودش و دیگر آسیب‌دیدگان فتنه گفت.


در این میان هاشمی رفسنجانی كه فرزندش مهدی را پس از دستگیری حلقه اول و دوم فتنه در خطر می‌دید، به بهانه سركشی به واحد‌های دانشگاه آزاد در خارج از كشور به لندن فرستاده بود، سیاست سكوت و دفاع از فرزند متهم خود را در پیش گرفت.

شعار‌های "نه غزه نه لبنان" فتنه گران در روز قدس، خط زدن مرگ بر آمریكا در 13 آبان، هتك حرمت تصویر امام خمینی در 16 آذر، هتك حرمت عاشورای حسینی توسط سران فتنه با همراهی بهاییان، منافقین و یك چهره مشهور كه نسبت خانوادگی نزدیكی با تكیه‌گاه فتنه داشت، نتوانست هاشمی رفسنجانی را برای مرزبندی با فتنه و محكومیت آن متقاعد كند.

البته این اقدامات و مواضع رفسنجانی را باید در كنار سایر مواضع گذشته وی ارزیابی كرد كه پس از انتخابات نهم ریاست‌جمهوری حاضر نشد تا به رئیس‌جمهور قانونی كشور تبریك بگوید و یك سال مانده به انتخابات دهم ریاست‌جمهوری از پایان مدارا خبر داد و به همراه اكبر ناطق نوری به تشكیل دولت وحدت‌ملی كوشید.

از سوی دیگر اظهارات سید محمد خاتمی درست پس از حوادث روز عاشورا نیز بسیار قابل توجه است؛ وی با ادبیات متفاوتی سخن می‌گوید: انشاءالله امسال هم ایرانیان با هر گرایش و موقعیتی سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی خواهند داشت امری که به طور قطع متعلق به یک جناح یا بخش خاصی از جامعه نیست.
 
خلق حماسه 9 دی و جدا شدن صف فتنه‌گران از ملت
 
بسیاری از فتنه‌گران، سران فتنه و اصلاحات با ادعای خط امام(ره)، آرمان‌ها و ارزش‌های امام و انقلاب را زیر پا گذاشتند اما مردم فهیم ایران اسلامی با پی بردن به ماهیت فتنه‌گران، حماسه 9 دی را خلق كردند چرا كه سرسپردگی كامل فتنه‌گران به دشمنان نظام و انقلاب برایشان كاملا روشن و آشكار شده بود و در واقع با اقدامات فتنه‌گران در روز‌های قدس، 16 آذر، 26 تیر و روز عاشورا، صف كسانی كه واقعا به واسطه تبلیغات سنگین سران فتنه بر ادعای تقلب، تردید در ذهن داشتند، از صف فتنه‌گران و سران آنها جدا شد و عملا در روز 9 دی همه طیف‌ها و اقشار با گرایشات مختلف سیاسی با حضور در خلق حماسه 9 دی، تنفر خود را از سران فتنه، چهره‌های فتنه‌گر اصلاحات و دشمان خارجی نشان دادند و تقید و پایبندی خود به نظام، انقلاب و ولایت فقیه را به اثبات رساندند.


در اینجا لازم است اشاره‌ای به بخش‌های از گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی شود كه این گزارش در جلسه علنی چهارشنبه 7 دی ماه 1390 درباره رسیدگی به حوادث پس از انتخابات دوره دهم ریاست‌جمهوری 22 خرداد 1388 که منجر به شکل‌گیری جریان فتنه شد، قرائت شد.

در بخشی از این گزارش آمده است: صحنه‌گردانان نظام سلطه، با شکل دادن جبهه گسترده‌ای از هیچ اقدامی برای وارد آوردن یک ضربه کاری به رهبری نظام فروگذاری نکردند و برای ایجاد هماهنگی در میان این طیف وسیع، جلسات و حلقه‌های متعددی شکل گرفت که نقش اتاق فکر فتنه را ایفا می‌کردند.

از جمله قدیمی‌ترین این جلسات جلسه صبحانه 22 است که از سال 86 به صورت هفتگی با حضور طیف کثیری از اصلاح طلبان و با هدف اقناع خاتمی جهت پذیرفتن کاندیداتوری و زمینه‌سازی برای حضور در انتخابات تشکیل می‌شد.

علاوه بر این می‌توان از سلسله جلسات دفتر مهدی هاشمی نیز که با هدف حضور و مهیا کردن شرایط پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات تشکیل می‌شد یاد کرد که به تعبیر خودش توانسته بود از طریق این جلسات، یک اتاق جنگ کامل به وجود بیاورد.

با وجود آنکه موضع محمد خاتمی پیش از انتخابات مبنی بر این بود که در ایران تقلب ممکن نیست با اقدامی زیرکانه در راستای تحقق پروژه القای تقلب روز جمعه 22 خرداد هنگام انداختن رای خود به صندوق یعنی در حالی که هنوز چند ساعت بیشتر از آغاز رای‌گیری نمی‌گذشت ذهن‌ها را برای پذیرش ادعای تقلب آماده کرد و گفت: "همه شواهد امر حاکی است موسوی انتخابات را برده است اما من پیش گو نیستم."

همه این موارد ذکر شده در حالیست که نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی موجب شد تا برخی افراد که در فتنه ۸۸ نقش محوری داشته و بر همین مبنا از صحنه سیاسی کشور حذف شده‌اند با بیان برخی اظهارات به دنبال بازیابی هویت تشکیلاتی خود و عبور از فتنه 88 باشند بر همین اساس خاتمی اوایل اردیبهشت 1390 در اظهارات خود با یادآوری حوادث پس از انتخابات 88، خواستار فراموشی این وقایع شده و می گوید كه "اگر ظلمی شده است که شده است همه بیاییم عفو کنیم و به آینده نگاه کنیم و اگر به نظام و رهبری ظلم شده است به نفع آینده از آن چشم پوشی شود و ملت هم از ظلمی که بر او و فرزندانش رفته است می‌گذرد."

ایجاد شبهه در سلامت انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و اتهام تقلب به نظام اسلامی در این انتخابات از سوی اصلاح طلبان حوادث تلخ و ناگواری را در سال گذشته به دنبال داشت. تشكیك در سلامت انتخابات از سوی افرادی چون موسوی و كروبی و حمایت گسترده جریان مدعی اصلاحات از این ادعا، جامعه اسلامی را با فتنهای عمیق روبه رو ساخت. هر چند فتنه گران در دستیابی به اهداف خود ناكام ماندند، لكن ضرورت تبیین میدانی این شبهه افكنی و رفتار اصلاح طلبان در قبال انتخابات دهم همچنان به قوت خود باقی است.

تلاش فتنه‌گران برای تنظیم استراتژی آینده حول محور انتخابات ریاست جمهوری یازدهم

هر چند فتنه سال ۸۸ كه با شبهه افكنی در انتخابات دهم آغاز شد با شكست مواجه شد، لیكن فتنه گران همچنان در فكر تداوم فتنه بوده و در كمین فرصت‌ها به ویژه انتخابات آتی هستند  فلذا نظام اسلامی و مردم مؤمن، انقلابی و ولایتمدار باید همواره هوشیار باشند.
 
 جالب اینجاست که شنیده‌ها حاکی است اعضای ارشد شورای راهبردی اصلاحات با برگزاری جلسه‌ای در منزل یکی از وزرای دولت اصلاحات ضمن برآورد از شکست این جریان در انتخابات مجلس نهم با تصویب طرحی به نام «عبور از انتخابات مجلس»، پروژه‌ی انتخابات 92 را کلید زدند.

یکی از اعضای مجمع روحانیون مبارز در این جلسه با اعلام آن که ما در فرصت انتخابات مجلس نهم برای ورود طرف‌داران، جبهه‌ی اصلاحات را از دست داده‌ایم؛ می گوید باید از هم اکنون با نگاه ویژه به انتخابات سال 92 برای انتخاب گزینه‌ی مورد نظرمان تلاش کنیم؛ جریان اصلاحات در حال حاضر با بحرانی مواجه است که از یک طرف ناشی از شکاف ساختاری اصلاح‌طلبان است و از سوی دیگر از شکست‌های پی در پی راهبردهای این جریان نشأت می‌گیرد و حالا  این جریان با تدارک و برگزاری جلسات متعدد، در تلاش برای تنظیم استراتژی آینده حول محور حضور جدّی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم هستند.


دوشنبه 12 تیر1391 narsis
نظر بدهید

رضا پهلوی آدم دو چهره ای است كه وقتی با رسانه های فارسی زبان مصاحبه می كند ژست تواضع می گیرد اما آن روی واقعی خود را در مصاحبه با نشریه فوكوس نشان داد.
مرصاد به نقل از کیهان: پایگاه اینترنتی موسوم به آزادگی كه به عنوان یكی از ترمینال های اپوزیسیون در خارج از كشور فعالیت می كند، ضمن انتشار تحلیل فوق تصریح كرد: شاید او فكر نمی كرد گفته هایش در مصاحبه با یك نشریه آلمانی زبان در میان فارسی زبانان منتشر شود. او در مصاحبه با رسانه های فارسی زبان اپوزیسیون، خود را یك ایرانی ساده جمهوری خواه و مخالف حمله نظامی به ایران نشان می دهد و هرگز آرزوی تاج گذاری نمی كند اما حالا معلوم شده كه در مصاحبه با فوكوس خود را شاه ایران و در عین حال حامی حمله خارجی به ایران می داند. او تاج گذاری را نهایت آرزوی خود عنوان می كند و در حالی كه در محافل ایرانی اپوزیسیون خود را بسیار فروتن نشان می دهد و می داد، ناگهان وقتی خود را با رسانه خارجی تنها می بیند، فروتنی را به كناری می نهد و با نهایت غرور و خود شیفتگی، خود را شاه و تنها سیاستمدار توانا می خواند.
نویسنده خاطر نشان كرد: اشتباه نكنید كسی دشمن رضا پهلوی نیست، با وجود نوع رفتار و عملكرد دوگانه او اصلا نیازی به دشمن ندارد، دشمن ایشان در درون ایشان است و اطرافیان و مشاورینی كه از سیاست فقط بخش فریب و دروغش را می دانند اصرار داشتیم تا آقای رضا پهلوی خود را در فنجان سلطنت غرق نكند اما متاسفانه این كار را كرد.
از سوی دیگر پایگاه اینترنتی ایران گلوبال (وابسته به طیف دیگری از عناصر ضد انقلاب فراری) با اشاره به آبروریزی رضا پهلوی نوشت: احتمالا وی تصور نمی كرده كه این مصاحبه بازتابی در فضای رسانه ای فارسی زبان داشته باشد و بنابراین هر چه دل تنگش خواسته بر زبان آورده آن چنان كه صراحتی كه در این مصاحبه به چشم می خورد در كمتر مصاحبه ای از رضا پهلوی می توان سراغ گرفت. اما از بد حادثه یك وبسایت فارسی زبان این مصاحبه را ترجمه كرده است. او در این مصاحبه خود را پادشاه قانونی ایران می داند و از حمله به ایران دفاع می كند.
ایران گلوبال تصریح می كند: شایسته است آقای رضا پهلوی و مشاورانش به جای این كه منتقدان خویش را آماج آتشبار و ناسزاگویی سازمان یافته سازند، به خود بیاندیشند و بگویند كه ایشان، سخنان نادرستی را به زبان رانده و شاید در تب و تاب سیاست و بلغمی شدن سودای فرمانروایی، حرف هایی زده كه اینك از گفتن آن ها پشیمان است. بگذریم كه ایشان حرف دلشان را زده و به آن چه گفته اند، باور دارند.


دوشنبه 12 تیر1391 narsis
نظر بدهید

«درست است که نان را گران می خریم ولی با تحت فشار بیشتر قرار گرفتن دولت ایران، لا اقل این را می فهمیم که کشورهای اروپایی به فکر مردم هستند و با وجود تحریم ها، فشار بیشتری به دولت می آورند تا فشار سرکوب پایین بیاید، از آن ها تشکر می کنیم.»

مرصاد به نقل از جام نیوز، شبکه دولتی بی بی سی شب گذشته همزمان با آغاز تحریم های نفتی ایران با اختصاص برنامه" نوبت شما" به این موضوع، به بزرگ نمایی تاثیر تحریم ها بر اقتصاد و زندگی مردم پرداخت.
اما بنگاه دروغ پراکنی بی بی سی، که همواره مخاطبان برنامه "نوبت شما" را به صورت گزینشی برای اجرای سناریوهای از پیش تعین شده خود انتخاب می کند، شب گذشته در گافی عجیب این سناریو را لو داد و آب پاکی بر عدم پایبندی این شبکه به اصول اولیه اطلاع رسانی و حرفه ای گری ریخت.
در برنامه شب گذشته "نوب شما" دو تن از مخاطبان که به گفته بی بی سی یکی از تهران و دیگری از اهواز با این شبکه تماس گرفته بودند، دقیقا جملات مشابهی را درباره تاثیر تحریم ها بر زندگی مردم ایران بیان کردند.
در تماس اول شخصی که خود را " محسن از تهران" معرفی کرد درباره تاثیر تحریم ها گفت: «با عرض تشکر از تحریم های اروپا! با توجه به اینکه کشور ما در حالت تحریم قرار دارد، امید این را داریم که با این تحریم ها دولت تحت فشار بیشتری قرار بگیرد و قدرت سرکوب آن در داخل پایین بیاید، ملت ایران به جایی رسیده که با تحریم ها علیه دولت خودش احساس خشنودی می کند.
درست است که نان را گران می خریم ولی با تحت فشار بیشتر قرار گرفتن دولت ایران، لا اقل این را می فهمیم که کشورهای اروپایی به فکر مردم هستند و با وجود تحریم ها، فشار بیشتری به دولت می آورند تا فشار سرکوب پایین بیاید، از آن ها تشکر می کنیم.»

 


وی در این بازی نمایشی در پاسخ به اینکه" تقصیر تأثیر تحریم را به چه کسی باید مربوط دانست؛ دولت ایران یا دولت های غربی؟" گفت: «اگر دولت ایران با دنیا سر آشتی داشته باشد، چرا باید همه دنیا ما را تحریم بکنند؟ این در واقع نشأت گرفته از سرکشی دولت ایران است نه کشورهای اروپایی[!]»
در نمایش بعدی شخصی که خود را "علی از اهواز" معرفی کرد، در تماس با شبکه دولتی بی بی سی، با تکرار سخنان "محسن" _که به نظر می رسید آنها را از روی نوشته ای می خواند_ گفت: «جا دارد در این جا از تحریم های اروپایی تشکر کنم، با توجه به اینکه کشور ما در حالت تحریم قرار دارد، امید این را داریم که با این تحریم ها دولت تحت فشار بیشتری قرار بگیرد و قدرت سرکوب آن در داخل پایین بیاید، ملت ایران به جایی رسیده که با تحریم ها علیه دولت خودش احساس خشنودی می کند، درست است که نان را گران می خریم ولی با تحت فشار بیشتر قرار گرفتن دولت ایران، لا اقل این را می فهمیم که کشورهای اروپایی به فکر مردم هستند و با وجود تحریم ها، فشار بیشتری به دولت می آورند تا فشار سرکوب پایین بیاید، از آن ها تشکر می کنیم.»

این نخستین باری نیست که شبکه دولتی بی بی سی که به دنبال اجرایی کردن سیاست های دولت استعمارگر انگلیس است با اجرای چنین نمایشی در پی القاء یاس و نا امیدی و تحریک مردم علیه دولت و نظام در بین بینندگان خود است، بلکه این شبکه همواره با دروغ پراکنی های خود که اوج آن را می توان در فتنه 88 و ادعای تقلب در انتخابات ایران مشاهده کرد، به دنبال اجرای چنین سناریوهایی بوده است.نکته دیگر این که "شبکه بی بی سی" چندی پیش در پاسخ به این سوال که"آیا این درست است که فقط چند نفر ثابت به برنامه "نوبت شما" زنگ می زند و قبل از اجازه صحبت در شبکه، نظر آنها بررسی می شود" با رد این مطلب مدعی شد: «نه اصلا چنین چیزی نیست. البته ما با بینندگانی که قرار است در این برنامه شرکت کنند تماس می گیریم و خلاصه ای از نظر آنها را می پرسیم و این هم به خاطر این است که ما می خواهیم تمام نظرات در این برنامه امکان شرکت داشته باشند.»بنابر این چنانچه شنیدن نظرات مخاطبان قبل از برنامه برای جدی کرده بحث و ایجاد نظم .... در آن بود اساسا این تماس نباید اجازه پخش می گرفت.ظاهرا دست پاچگی" بی بی سی" برای نشان دادن تاثیر "تحریم ها" به حدی بود که به همه عوامل خود دستور داده بود به جای مردم ایران، از تحریم ها حمایت و آنها را کارآمد نشان دهد، ولی چرا بایستی دو نفر آن هم در یک برنامه، دقیقا کلمات شبیه به هم استفاده کننند؟براستی در "بی بی سی فارسی" چه می گذرد؟ آیا مسئولین اصلی این بنگاه خبرپراکنی از "گاف های" پی در پی عوامل پائین دستی خود خبر دارند و چاره ای جز تحمل ندارند؟ یا سران انگلیس حتی از" شبکه" تحت امر خود بی خبرند، چه رسد به شرایط منطقه و مردم ایران اسلامی.