پخش مستند «هدیه برگشتی» پشت صحنه فتنه و ضد انقلاب را به هم ریخت

پخش مستند هدیه برگشتی از سیما جمهوری اسلامی ایران بازتاب بسیار گسترده ای در طیف موسوم به اصلاح طلب و جریان فتنه داشته و به هم ریختگی شدیدی ایجاد کرد.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ پخش مستند هدیه برگشتی از سیما جمهوری اسلامی ایران که به افشای ابعاد بسیارمهمی از خیانت های جریان فتنه و ارتباطات آلوده آن با گروهک های مختلف ضد انقلاب و سرویس های اطلاعاتی بیگانه، می پرداخت، بازتاب بسیار گسترده ای در طیف موسوم به اصلاح طلب و جریان فتنه داشته و به هم ریختگی شدیدی ایجاد کرده است.

اطلاعات موجود حکایت از آن دارد که بخش معتدل تر جریان موسوم به اصلاح طلب پس از پخش این مستند به تکاپو افتاده و با مراجعه به برخی از سران اصلی فتنه سوال هایی جدی و اساسی از آنها مطرح کرده است.

بخشی از این سوالات که در قالب دیدارهای مکرر و تماس های فراوان مطرح شده اینهاست: چرا جریان اصلاح طلب به همکاری با جریان الوده و تروریست 14 مارس در لبنان پرداخته است؟ ارتباطات ارگانیک فردی مانند نوری زاده با اعضای اصلی جریان اصلاحات در چه سطحی است؟   چه پیوندهایی میان جریان اصلاحات و ارتجاع عربی در منطقه بویژه دیکتاتوری سلفی سعودی وجود دارد؟ نقش امریکایی ها در ایجاد این ارتباطات چه بوده است؟ چرا سران اصلاحات در پروژه صهیونیستی ایجاد جنگ شیعه-شیعه در لبنان مشارکت کرده اند؟

بر اساس گزارش های دریافتی با توجه به شناخت عمیق که از این فرد وجود دارد، این سوال ها در گستره وسیعی در حال طرح است و چهره های شاخص فتنه فعلا قادر به هیچ نوع پاسخگویی در قبال آن نیستند.

درهمین حال، بخش تندرو جریان فتنه در داخل و خارج هم دچار به جر و بحث های اساسی شده است. سوالاتی که هم اکنون درمیان این عده رواج دارد اینهاست: این فرد چه زمانی و در کجا دستگیر شده؟ عمق اشراف سیستم اطلاعاتی کشور روی محور ضد انقلاب-فتنه- بیگانه تا کجاست؟ آیا فرد دستگیر شده از ابتدا با نظام همکاری می کرده یا اینکه بعدا با سیستم اطلاعاتی مرتبط شده است؟ و مهم تر از همه اینکه چرا حزب منحله مشارکت با توجه به اهمیت این فرد و اطلاعات کلیدی که در اختیار دارد، بعد از به دام افتادن او پیش گیری های لازم را انجامم نداده و هشدارهای لازم را به دیگر اعضا نداده است.

یک خبر دریافتی حکایت از آن داردکه ضلع خارجی فتنه که هم اکنون در ارتباط مستمر و تعریف شده با سرویس های اطلاعاتی است، بیش از هر چیز از این نگران شده است که آشکار شدن اشراف سیستم اطلاعاتی بر ریزه کاری های فعالیت محور فتنه-ضد انقلاب-بیگانه، ضلع داخلی را که هم اکنون نیز در حالت انفعال به سر می برد کاملا به انفعال کامل می کشاند و به طور کامل از بین ببرد. از جمله بر اساس این خبر یکی از افراد شاخص فتنه در خارج از کشور با داخل تماس گرفته و به آنها اعتراض کرده است که چرا اینقدر زود منفعل می شوند و چرا سعی نمی کنند معادلات را به هم بریزند.

وی خطاب به رابط داخلی خود گفته است: «25 خرداد آخرین فرصت است. اگر از شماها کاری ساخته نیست یک دیوانه گیر بیاورید که خودش را در یکی از خیابان های تهران بسوزاند یا خود را از برج میلاد پایین بیندازد. این تنها راه تحت الشعاع قراردادن این رسوایی است».

در عین حال به نظر می رسد مهم ترین نکته اکنون این است که دو ضلع داخلی و خارجی فتنه به شدت در حال متهم کردن یکدیگر هستند. داخلی ها عقیده دارند دستگاه اطلاعاتی بیشترین نفوذ را روی ضلع خارجی دارد و بیرونی ها به این باور رسیده اند که ضلع داخلی آنها را لو داده است.


چهارشنبه 24 خرداد1391 narsis
نظر بدهید
فعالیت های حلقه انحرافی و جریان فتنه 88 با حاشیه سازی های مختلفی برای دولت، همراه بوده و عملا رئیس جمهور و اعضای هیات دولت را آنچنان سرگرم کرده که از بازار و تحولات اخیر غافل شده اند.

مرصاد به نقل از بولتن نیوز: حاشیه سازی های سیاسی در سه چهار سال اخیر، یکی از دلایل موثر بر مدیریت اقتصادی کشور  ، آشفتگی بازار سکه و طلا و ارز و گرانی های اخیر بوده و موجب تضعیف مدیریت کلان اقتصاد کشور و همچنین سرگرم کردن مسوولان اقتصادی و کلان کشور به این گونه حاشیه ها شده است.

فعالیت های حلقه انحرافی و جریان فتنه 88 با حاشیه سازی های مختلفی برای دولت، همراه بوده و عملا رئیس جمهور  و اعضای هیات دولت را آنچنان سرگرم کرده که از بازار و تحولات اخیر غافل شده اند


این حاشیه سازی ها از اردوکشی و جمع شدن هواداران جنبش سبز در خیابان ها و بازار ومیادین تهران، تا  جریان اختلاس وفساد مالی و حاشیه سازی های جریان فتنه و مخالفان آنها، وقت و انرژی زیادی را از رسانه ها، دولت، مسوولان، کارشناسان، سرمایه گذاران و... گرفته است و در مواردی باعث انحراف از روند سرمایه گذاری و رشد و تولید و بهره وری شده است.
این حاشیه سازی ها با هدف گرفتن عرصه های اقتصادی و زیربنایی کشور، زمینه های تشویش اذهان عمومی را فراهم آورده است و تاجایی پیش رفته اند که آرامش سیاسی لازم برای تحقق شعارهای اقتصادی سال را سلب کرده اند.

معمولا بحران ها و حاشیه سازی های سیاسی در کشورهای مختلف برای مدت کوتاهی در ایام انتخابات یا مقطعی خاص پدید می آید اما بعد از برطرف شدن آن، تمام جریان های سیاسی، از منتخبان ملت از جمله رئیس جمهور، مجلس و دولت و.... حمایت می کنند و با ایجاد آرامش سیاسی، زمینه های پیشبرد کارها را فراهم می آورند تا اهداف اقتصادی اعلام شده دولت و منتخبان مردم تحقق یابد و  کارها پیش برود.

  ضمن این که دولت ها در چارچوب استراتژی کلی نظام و حکومت و برنامه های 20 ساله حرکت می کنند و برنامه های اجرایی خود را در چارچوب سند چشم انداز به پیش می برند

اما در سه چهار سال اخیر، فعالیت های رقابتی  گروه های سیاسیِ، و حاشیه سازی های گروه رقیب سیاسی، تنها به مقطع انتخابات محدود نشد، و قبل و بعد از انتخابات، حاشیه سازی های سیاسی مختلفی در بازار، نظام بانکی، بورس و عرصه های اجتماعی ایجاد شد

فعالیت بخشی از رسانه های داخلی و خارجی و اظهار نظرهای کشورهای غربی،  و حاشیه سازی های مختلفی که توسط حلقه انحرافی ایجاد شد، آتش حاشیه سازی های  فتنه گران را تقویت کرد و وقت بسیاری از مدیران را به کنترل این حاشیه ها اختصاص داد.


در حالی که اگر گروه های سیاسی رقیب و حلقه انحرافی، به جای حاشیه سازی، در تحقق اهداف اقتصادی  و اجتماعی و شعارهای عدالت محور دولت حرکت می کردند، ثمرات و دستاوردهای  آن از جمله مسکن مهر، هدفمندی یارانه ها و...  افزایش می یافت

نگاهی به دستاوردهای هدفمندی یارانه ها، از جمله کاهش فاصله طبقاتی و بهبود قدرت خرید مردم، کاهش مصرف بی رویه سوخت وانرژی، حذف دور ریز نان و.. نشان داد که این سیاست ها درست، کارشناسی و قابل دفاع بوده و کارشناسان مختلف از گروه های سیاسی موجود کشور، آن را تایید کرده اند. اما حاشیه سازی ها و مشکلات نوسان قیمت ها در بازار، سرعت این تحولات را کند کرده است. در حالی که اگر به جای این حاشیه سازی ها، شاهد حمایت از دولت در تحقق شعارهای اقتصادی چند سال گذشته می بودیم، در آن صورت، دستاوردها افزایش می یافت

همان طور که رئیس دولت نهم و دهم، بارها اعلام کرده است، بخشی از افراد و گروه های سیاسی با رفتارهای خود، جریان پولی، ارزی و بازار طلا و عملیات نظام بانکی و بازار کالا و سرمایه را به سمتی منحرف می کردند تا دولت را دچار مشکل کنند.
این حاشیه سازی ها در کنار تحریم های اقتصادی و سایر مشکلات سال های اخیر، باعث شد که بخش عمده ای از انرژی و وقت دولت، رئیس جمهور، کارشناسان و مدیران ارشد و میانی کشور صرف مقابله با انحرافات  و حاشیه سازی ها شود

جریانات پولی عظیم در روند اختلاس ها و فساد مالی بزرگ، اعتبارات بانکی، رشد مطالبات معوق بانکی، بدهکاران دانه درشتی که اقساط بانک را پرداخت نمی کردند، هجوم نقدینگی سرگردان از سوی دانه درشت ها و حاشیه سازان به سمت بازار سکه وطلا و ارز، خروج پول از بانک ها به سمت بازار مواد غذایی و سایر مایحتاج مردم، به این حاشیه سازی های سیاسی کمک کرده است و هواداران جریان فتنه و حلقه انحرافی، تعادل بازار پول و کالا و سرمایه را به هم زده اند و دولت باید بخشی از وقت خود را صرف می کرد تا این بی نظمی ها و عدم تعادل ها را خنثی و کنترل کند


چهارشنبه 24 خرداد1391 narsis
نظر بدهید
کمیته حمایت از حقوق زنان، اقدام به برگزاری کنفرانسی با نام " باید واکنش نشان داد" جهت دفاع از حقوق زنان و نقش مساجد در سوئد نموده است. با نگاهی بر فعالیت های چند ماهه اخیر ضدانقلاب در مقابله با مساجد سوئد می توان پی برد که حرکتی برنامه ریزی شده جهت مواجهه با فعالیت های اسلامی در مساجد سوئد از سوی جریان های معاند راه انداخته شده که هدفی جزء به تعطیلی کشاندن این مساجد را پیگیری نمی کند.

مرصاد به نقل از پایگاه 598، وقایع پس از انتخابات 22 خرداد سال 1388 آزمونی بزرگ برای همگان و علی الخصوص خواص نظام بود که در این آزمون چهره واقعی بسیاری از به ظاهر همراهان انقلاب اسلامی معین گردید.


در این بین استفاده فتنه گران از نمادهای دینی و شعار های مذهبی تناقضی آشکار با اهداف آنان داشت به طوری که نمونه هایی چون حمله به عزاداران حسینی و به آتش کشیدن مسجد اعتقاد واقعی فتنه گران را برملا نمود.


شیرین عبادی به عنوان یکی از فعالین اپوزیسیون های خارج نشین که با نام کمیته حمایت از حقوق بشر، ید طولایی در طرفداری از منافقین، بهائیان، اسرائیل و ... دارد و در آخرین اخبار منتشر شده از وی اسنادی مبنی بر همنوایی او با شاهین نجفی خواننده هتاک در رسانه های درج گردیده است در موارد متعددی به مقابله با احکام الهی پرداخته است.

وی در جدید ترین شاهکارش در کمیته حمایت از حقوق زنان، اقدام به برگزاری کنفرانسی با نام " باید واکنش نشان داد" جهت دفاع از حقوق زنان و نقش مساجد در سوئد نموده است.

اما با نگاهی بر فعالیت های چند ماهه اخیر ضدانقلاب در مقابله با مساجد سوئد می توان پی برد که حرکتی برنامه ریزی شده جهت مواجهه با فعالیت های اسلامی در مساجد سوئد از سوی جریان های معاند راه انداخته شده که هدفی جزء به تعطیلی کشاندن این مساجد را پیگیری نمی کند.


همچنین چندی پیش مستندی با نام "ماموریت بررسی" در شبکه های تلویزیونی سوئد پخش شد که به بررسی پشت پرده مساجد و مشکلاتی که مساجد برای شهرواندان به وجود می آورند که این مستند به منظور تشدید فشارهای دولت سوئد و مجامع بین المللی به مساجد و منزوی کردن گردانندگان فعالیت های مذهبی تهیه شده بود.


چهارشنبه 24 خرداد1391 narsis
نظر بدهید

قائم مقام مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی گفت: تعدادی از کسانی که در انفجار دفتر نخست‌وزیری در 8 شهریور 60 دست داشتند در فتنه سال 88 نیز حضوری فعال داشتند.

مرصاد به نقل از فارس:  مهدی اسلامی با بیان اینکه انتخابات دهم ریاست جمهوری از حماسه‌هایی‌ است که در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده است، اظهار داشت: برخلاف تبلیغات سویی که علت حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی را توزیع سیب‌زمینی و مسائل دروغین این ‌چنینی معرفی می‌کردند دفاع مردم از کیان نظام در دوران فتنه پس از انتخابات و خلق حماسه‌هایی همچون 9دی بیانگر شعور و بصیرت آنها برای حضور در انتخابات دهم ریاست جمهوری بود.
 
این کارشناس مسائل سیاسی افزود: آنچه که پس از 22خرداد 88 تحت عنوان فتنه آغاز شد با تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب وبصیرت مردم پس از گذشت هشت ماه مهار شد و در پایان دستاوردهای خوبی را برای نظام به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به ناامیدی افرادی که به تغییر چهره نظام از طریق نفوذ در آن دلبسته بودند اشاره کرد و نیز آشوب‌های خیابانی اغتشاش‌گران نیز نتیجه‌ای را برای آنها در پی‌نداشت.
 
قائم مقام مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: بی‌شک 22 خرداد غربالی برای نیروهای انقلاب به شمار می‌رفت و کسانی که نقاب نفاق بر چهره داشتند در جریان فتنه سال 88 چهره واقعی خود را نشان دادند.
 
مدیر موسسه مطبوعاتی شما  در پایان تاکید کرد: تعدادی از کسانی که نام آنها در پرونده انفجار دفتر نخست ‌وزیری در 8  شهریور60 مطرح بود، در فتنه سال 88 نیز حضوری فعال داشتند که این واقعیت ضرورت هوشیاری در برابر جریان نفوذ را متذکر می‌شود.
 

دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به زودی 4 عنوان کتاب با موضوع فتنه سال 88 و وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری منتشر خواهد کرد.

کتاب خواص فتنه گر تالیف حجت الاسلام مهدی همازاده  است که شامل سلسله مقالات تحلیلی است که نویسنده درباره تاریخ صدر اسلام با نگاهی متفاوت و ناظر به اتفاقات سال 88 نوشته شده است.
 
این مقالات در شماره های متفاوت مجله راه به چاپ رسیده است که پس از بازبینی مجدد در یک مجموعه به صورت کتاب منتشر خواهد شد.
 
کتاب اعتراف سبز کتاب دیگری است که به بحث تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 می پردازد. در این کتاب مطالب و نوشته های وبلاگ نویسان جنبش سبز و مخالفان دکتر احمدی نژاد در قبل و بعد از انتخابات جمع آوری شده است که هر کدام به نوعی مساله تقلب در انتخابات را زیر سوال برده و منکر آن شده اند. این کتاب سند محکمی است در رفع شبهه تقلب مطرح شده در انتخابات سال 88  از زبان مخالفان احمدی نژاد.
 
کتاب دیگری که توسط حجت الاسلام حمیدرضا غریب رضا گردآوری شده است، مقالات و نوشته هایی است پیرامون وقایع سال 1388 ایران که در مطبوعات عربی منتشر شده است.
 
کتاب تقلب سبز نیز متن مناظرات پرشور و جالب بین فعالان سایبری سبز و نویسندگان تقلب سبز در طول حوادث پس از انتخابات است که تلاش کرده اند هیجان کور جنبش سبز را با گفت و گوهای طنزگونه فرو بنشانند.


چهارشنبه 24 خرداد1391 narsis
نظر بدهید

به مناسبت سومین سالروز شهادت شهید مقابله با فتنه «حسین غلام‌کبیری» مزار این شهید در قطعه 55 بهشت زهرا(س) طی مراسمی عطرآگین می‌شود.

مرصاد به نقل از فارس، به مناسبت سومین سالروز شهادت شهید مقابله با فتنه «حسین غلام‌کبیری» مراسم بزرگداشتی ساعت 17 فردا بر سر مزار این شهید در قطعه 55 بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود.
 
قرائت زیارت عاشورا، اهدای تاج گل و عطرافشانی مزار شهید غلام‌کبیری با حضور خانواده و دوستان این شهید بصیرت از برنامه‌های این مراسم خواهد بود.
 
پدر و مادر این شهید از سه سال گذشته تاکنون، همچنان لحظه‌شماری می‌کنند تا غروب پنج‌شنبه‌ای بیاید و بوسه‌ای بر مزار فرزند ولایت‌مدارشان بزنند.

مرصاد به نقل از فارس: مادر شهید احمدی روشن گفت: بعد از ریشه‌کن شدن منافقین و قبل از فتنه 88 ما تقریباً هیچ تروری در کشور نداشتیم اما فتنه‌گران باعث شدند زمینه ترور دانشمندان هسته‌ای از سوی دشمن شکل بگیرد.

خبرگزاری فارس:

صدیقه سالاریان مادر شهید مصطفی احمدی‌روشن دانشمند هسته‌ای کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، درباره سالگرد انتخابات 22 خرداد 88 و نتیجه نپذیرفتن شکست از سوی فتنه‌گران اظهار داشت: وقتی شلوغی و ناامنی در کشور به وجود آید مرزها نیز نا‌امن شده و وسائل مختلفی مثل اسلحه به‌صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شود.

سالاریان گفت: بعد از ریشه‌کن شدن منافقین و قبل از فتنه 88 ما تقریبا هیچ تروری نداشتیم اما فتنه‌گران باعث شدند زمینه ترور دانشمندان هسته‌ای از سوی دشمن شکل بگیرد.

مادر شهید احمدی روشن با یادآوری اینکه یک اقلیتی خواستار ابطال انتخابات 88 بودند و از همین رو آشوب‌هایی در کشور ایجاد شد خاطرنشان کرد: اکثریت مردم متوجه نفوذ بیگانگان در وقایع 88 شدند، لذا بعد از اهانتی که در روز عاشورا به اعتقادات مردم شد آنها حماسه 9 دی را رقم زدند.

* مصطفی با وجود مشغله کاری زیاد در حماسه 9دی حضور یافت

وی با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در خنثی سازی فتنه 88 تصریح کرد: راهپیمایی 9 دی برای فتنه‌گران کافی بود و مصطفی نیز به همراه پسرش علیرضا در راهپیمایی 9 دی حضور یافته و جریان فتنه را محکوم کرد.