نخست وزیر رژیم صهیونیستی وقتی از سؤال خبرنگار آلمانی شوكه شد، به جای پاسخ منطقی افسانه هولوكاست و نقش آلمان را به رخ خبرنگار كشید!
مرصاد به نقل از کیهان: ماجرا از این قرار است كه خبرنگار نشریه بیلد در مصاحبه چندی پیش خود با نتانیاهو به او یادآوری می كند كه مردم آلمان قضاوت بسیار منفی نسبت به رژیم اسرائیل دارند. او می گوید «آقای نخست وزیر! طبق یك نظرسنجی جدید 79 درصد مردم آلمان معتقدند اسرائیل به حقوق بشر احترام نمی گذارد و 70 درصد آنها می گویند اسرائیل منافع خود را بی توجه به منافع ملت ها پی می گیرد. شما وقتی این اعداد و ارقام را می شنوید چه فكر می كنید؟»
نتانیاهو كه از این سوال جاخورده بود، می گوید: معلوم است كه در آلمان و اروپا برداشت خیلی غلطی از اسرائیل وجود دارد. ما یك دموكراسی هستیم كه مقابل ایران و عوامل آن ایستاده ایم. ما یگانه پرچمدار آزادی و حقوق بشر در منطقه ایم. آیا می دانید كه یك میلیون عرب در كشور ما زندگی می كنند و از حقوق شهروندی برخوردارند(؟!)
نتانیاهو در ادامه با اشاره ضمنی به افسانه هولوكاست و نقش آلمان، گفت: طبیعی است كه این موضوع در آلمان [نظر مردم آلمان درباره ماهیت ضد حقوق بشری اسرائیل] با تاریخ خاصش خیلی ناگوار است. بدتر از چنین نظرسنجی هایی هم در تاریخ ملت[!؟] ما بوده و تأسف بار است اتهاماتی كه روزگاری علیه یهودیان بوده است، اكنون درباره اسرائیل گفته می شود.
طنز تلخ در اظهارات نتانیاهو تحریف مطلق تاریخ و بیان این عبارت است كه «یك میلیون عرب در كشور ما زندگی می كنند»! حال آن كه كشور فلسطین اصالتا متعلق به آن اعراب است ضمن اینكه 6 میلیون فلسطینی به خاطر اشغالگری و سبعیت رژیم صهیونیستی از حق سكونت در كشور خود و حاكمیت ملی محروم شده و آواره دیگر كشورها هستند.
نتانیاهو در این مصاحبه با اشاره به بیداری و انقلاب ملت های مسلمان منطقه گفت: وضعیت در خاورمیانه به نسبت 3 سال پیش خیلی بدتر شده و اكنون شاهد سلطه اسلامگرایان و ایجاد حكومت های اسلامی هستیم.
وی همچنین درباره برنامه هسته ای ایران می گوید: این برنامه ذره ای كندتر نشده و با وجود همه فشارهایی كه وارد شده، هیچ اتفاقی نیفتاده است. ایران موفق شده حتی غنی سازی 20 درصدی را هم انجام دهد اما جامعه جهانی نه توقف غنی سازی را مطالبه می كند و حتی نمی خواهد تاسیسات زیرزمینی فردو را تعطیل كنند. تاكنون تحریم ها هیچ نتیجه ای در توقف اقدامات ایران نداشته است.
نتانیاهو با بیان اینكه «طرف اصلی اسرائیل در ایران [آیت الله] خامنه ای است كه حكومت را هدایت می كند» تصریح كرد: او بیشترین عزم را در ایران برای نابودی اسرائیل دارد و حتی از احمدی نژاد هم در این زمینه مصمم تر است.
خبرنگار پرسید وقتی به مقامات ایرانی فكر می كنید چه احساسی دارید؟ كه نتانیاهو پاسخ داد: ملاك احساسات من نیست. مهم واقعیت است و واقعیت این است كه هر چه ایران هسته ای تر می شود، این بد است. آنها تروریست ها را سراغ ما می فرستند و حماس و حزب الله را تجهیز می كنند، تهدید می كنند كه تنگه هرمز را می بندند و جلوی صادرات نفت را می گیرند.

در آستانه سومین سالگرد فتنه 88 ، چند روزی است که طیف اصلاح طلب و ملی مذهبی ها در فضای مجازی به تبلیغ برای مراسمی در اواخر خردادماه،فعال شده و اعلام کرده اند که گردهمایی را در شهر کلن آلمان برگزار خواهند کرد.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ علی مزروعی، تقی رحمانی، بیژن حکمت، نوشابه امیری و تنی چند از فعالان ضد انقلاب از سخنرانان اصلی این مراسم هستند.


اما این بار، همانند گذشته باز همین تجمع اندک با مخالفت و به جان هم افتادن طیف های دیگر ضد انقلاب همراه شده است به طوری که در یک ویدیوی کم سابقه علیرضا نوری زاده عامل MI6، با حمله به اصلاح طلبان آنان را افرادی ابن الوقت و مزدور نامید و گفت : " این جماعت دو رو و ابن الوقت كه بانگ دموكراسی خواهی شان گوش فلك را كر كرده ، در پشت صحنه جیره خواری می کنند! "

گفتنی است بعد از شكست فتنه سبز، برخی از مدعیان اصلاحات كه ننگ پادویی برای آمریكا و رژیم صهیونیستی را بر پیشانی خود حك شده و غیرقابل پاك شدن می دانستند تلاش كردند از متحدان قبلی خود نظیر منافقین و سلطنت طلب ها و ماركسیست ها و... فاصله بگیرند كه این حركت آنها از سوی گروه های یاد شده خیانت! تلقی گردیده و باعث شد تا اصلاح طلبان را ابن الوقت و «رفیق نیمه

راه»! بنامند.


یکشنبه 21 خرداد1391 narsis
نظر بدهید


سایت خبری' شبکه العربیه ' ، در یادداشتی که از یکی عناصر سلطنت طلب فراری منتشر کرده است ، به بررسی برخی گزینه های مورد اعتماد اپوزیسیون برای ریاست جمهوری آینده ایران پرداخت.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ سایت العربیه در یادداشتی که به قلم "مهناز هدایتی " یکی از عناصر سلطنت طلب منتشر کرده است ، مدعی می شود که : " درآینده به هر دلیلی اگر جمهوری اسلامی ماند و رضا ربع پهلوی به عنوان تنها گزینه اکثریت تحول خواه خارج از ایران " نتوانست به ایران برگردد وحکومت سکولار "حکومت دلخواه سلطنت طلبان" را در ایران پیاده سازی کند ، اپوزیسیون خارج از ایران بعد از رضا ربع پهلوی ترجیحا گزینه "سید محمد خاتمی" را از دست نمی دهد و سرمایه گذاری نهایی را روی رئیس جمهور اصلاح طلبان صورت خواهد داد!

 
در گزارش مذکور که با تیتر معنادار "آقای خاتمی می خواهد ولیعهد را به ایران برگرداند؟ "شروع شده بود ، ادعا می شود که برای اداره آینده ایران دو گزینه بیشتر مورد تایید نیست ، اولین گزینه پسر شاه مخلوع ایران است که به دلیل برخی سوابق پدرش و کم توانی خودش در امور کشور نمی توان زیاد به صدارت وی امید داشت ، اما در غیاب وی می توان به گزینه ای نزدیک به تفکرات او نیز فکر کرد و آن شخصی جز محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین ایران نیست "!
نویسنده یادداشت مذکور ، در قسمت دیگری از این نوشتار محمد خاتمی را گزینه روز مبادای اپوزیسیون خارج از کشور معرفی می کند و کار کردن روی پروژه ریاست جمهوری وی را مثل تلاش برای پیاده سازی نظام سلطنتی در ایران ، با ارزش و پر اهمیت جلوه می دهد .
"مهناز هدایتی " که خود از فعالین جریان سلطنت طلب خارج از کشور نیز می باشد در خاتمه نوشتار خود مدعی می شود ، اپوزیسیون خارج از ایران بعد از ربع پهلوی ترجیحا خاتمی را از دست نمی دهد و سرمایه گذاری نهایی را روی وی انجام خواهد داد ،پس تمام توده های مبارز علیه نظام اسلامی باید روی گزینه محمد خاتمی اجماعی کلی داشته باشند.


یکشنبه 21 خرداد1391 narsis
نظر بدهید

حوادث فتنه‌گون سال ۸۸ مثل همه پدیده‌های سیاسی – اجتماعی درس‌آموز و واجد فرصت‌ها، آسیب‌ها و دستاوردهایی است.
مرصاد به نقل از ندای انقلاب: هنر نظام جمهوری اسلامی از بدو پیروزی تاكنون این بوده است كه از بحران ها حداكثر تجربه آموزی و فرصت ‌سازی را به دست آورده است. فتنه سال ۸۸ به رغم تلخی آن، توانست باز تولید روح اسلام انقلابی را در كشور نهادینه نمایند و پیوند نسلی در متن فتنه اتفاق افتد. بازخوانی سیره امام خمینی به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی یكی از رهاوردهای فتنه ۸۸ بود به صورتی كه شأن نزول سخن امام و مستند كردن آنها به حوادث دهه اول انقلاب اسلامی باعث شد، نسل امروز این حادثه را امری تكراری ‌بینند كه مشابه آن قبلاً اتفاق افتاده است. گویی سخن امام در سال‌های ۵۹ و ۶۰ (در قضیه لیبرال‌ها، بنی صدر، منافقین و ...) سخن امروز رهبری است و هیچ چیز عوض نشده است. اما فتنه سال گذشته درس‌ها، پندها و عبرت‌هایی برای نظام و ملت داشت كه نباید آن را به ورطه فراموشی سپرد. تجربه سال ۸۸ تجربه گرانسنگی است كه می‌تواند مبنایی برای بسیاری از رویه‌ها، نظامات و برنامه‌ریزی‌های آینده كشور قرار گیرد از جمله این عبرت‌ها و درس‌ها عبارت است از:
۱- رهبری در ایران به مثابه ودیعه الهینقش بی‌بدیل رهبری دینی در جامعه اسلامی اصلی جوهری و اساسی است كه موجب عبور نظام از گردنه‌های سخت و صعب‌العبور شده است اما حادثه سال 88 چون ریشه در درون خانواده انقلاب داشت و از رقابت خانوادگی منشأ می‌گرفت، موجب پراكندگی اولیه مردم و نخبگان گردید. افول راهپیمایی‌های معترضین بعد از ۲۹/۳/۸۸ نشان داد كه اصل تمام كننده در كشور از مودت و محبت سرچشمه می‌گیرد و با تأیید و رد ولایت است كه نگرش‌ها تنظیم می‌گردد و بسیاری از نگاه‌ها و نظرها خود را اصلاح و تنظیم می‌نمایند. در عین حال پیروی از رهبری شاخص در مسیر بودن است، بنابراین نخبگان برای تنظیم خود به تكاپو افتادند و هر كس از قافله ولایت عقب ماند از حوزه عزت اجتماعی خارج شد و در ردیف مخالفان و دشمن جای داده شد. تنوع قومی و نژادی ایران نشان می‌دهد كه فقط دین و رهبر دینی می‌تواند آن را منسجم نمایند و این گونه نیز هست.
۲- به اسم امام بر علیه انقلاب اسلامی
یكی از درس های فتنه گذشته این بود كه بدانیم می‌شود به اسم امام و انقلاب در مقابل رهبری وانقلاب اسلامی ایستاد. می‌توان كاریكاتوری از صدر انقلاب اسلامی را باز تولید كرد و به جای حال خویش به دامن امام پناه برد و به جای بررسی عملكرد امروز به سوابق دیروز تكیه كرد. سخت‌ترین مرحله فتنه این بخش بود زیرا پیچید‌گی صحنه در این بخش یكی از نقاط تردید آفرین و گمراه كننده بود. بیشترین نیاز به بصیرت در این بخش مورد نیاز است. فقط كسانی می‌تواند در این مرحله سره را از ناسره تشخیص دهند كه امام را جامع بدانند و جامع بشناسند، در غیر این صورت از همه امام فقط جمله «میزان، رأی ملت است» را به خورد توده‌ها خواهند داد و حتی قبل و بعد همین جمله را نیز حذف خواهند كرد.
۳- شاخص نبودن سابقه در انقلاب اسلامی
حوادث سال ۸۸ نشان داد كه داشتن سابقه در انقلاب اسلامی ملاك صلاحیت آوری و پیشگامی در عصر حاضر محسوب نمی‌شود و گذر زمان و تحولات اجتماعی و تطورات شخصی می‌تواند استحاله فكری و درونی را به همراه داشته باشد و چرخش‌های ۱۸۰ درجه‌ای را در مقابل چشم ملت به نمایش گذارد. ملت ما برای اولین بار (پس از ارتحال امام) این واقعیت را به صورت ملموس تجربه كرد و من بعد سابقه انقلابی داشتن را تنها ملاك تكریم و تحصین نمی‌داند.
۴- عدم غفلت دشمن از نظام برای یك لحظه
حوادث سال ۸۸ نشان داد كه دشمن به صورت مستمر در حال برنامه‌ریزی و آزمون و خطاست. به صورت مرتب نقاط قوت و ضعف نظام جمهوری اسلامی را مطالعه می‌كند و برای ورود به نقاط آسیب‌پذیر برنامه‌ریزی می‌كند هیچ عمل مثبت و منفی نظام جمهوری اسلامی، دشمن را از دشمنی باز نمی‌دارد و فرصت شناسی سرلوحه عمل دشمن قرار دارد. باید همیشه آرامش دشمن را آرامش قبل توفان بدانیم و برای یك لحظه از آرایش و جابه جایی او غفلت نكنیم. حوادث سال گذشته نشان داد كه دشمن از ما آماده‌تر و ما از او غافل هستیم، این عبرت چراغ راه آینده نیروهای مؤمن به انقلاب اسلامی است.
۵- امید دشمن به فروپاشی از درون
فتنه ۸۸ نشان داد، در بین گزینه‌هایی كه دشمن جهت تقابل با انقلاب اسلامی مدنظر دارد، فروپاشی درونی اولویت اول است بنابراین از سال‌ها قبل به این نكته تأكید می‌كردند كه «برای براندازی انقلاب اسلامی از درون دنبال انقلابیونی می‌گردیم كه در عین ستودن خمینی بشود آنان را به خدمت گرفت» دشمن در این راهبرد تا حدودی موفق عمل كرده است. رفتار سیاسی برخی از نخبگان منتسب به نظام و انقلاب به حدی از انحراف برخوردار است كه رئیس جمهور امریكا دوبار موسوی را به اسم نام می‌برد و از وی حمایت می‌كند. بریدگان از انقلاب امروز از دولت امریكا حقوق دریافت می‌كنند و در آن كشور از امكانات و تسهیلات زندگی برخوردارند. اینان كسانی هستند كه تا دیروز خود را در مسیر امام و انقلاب معرفی می‌كردند اما تغییر ذائقه آنان،‌مورد توجه دشمن قرار گرفت و چراغ سبز دشمن آنان را به خود جذب كرد و این چنین، انقلابیون سابق سرمایه‌های امروز دشمن محسوب می‌شوند.
۶- بصیرت اولویت اول جامعه اسلامی است پیچیدگی حوادث فتنه‌گون سال 88 نشان داد كه رمز عبور از حوادث سهمگین فقط بصیرت است. بصیرت در بین همه نیازمندی‌های انقلاب اسلامی حرف اول را می‌زند. پیروزی در جنگ نرم از مسیر بصیرت عبور می‌كند واگر از این مهم غافل شویم مسائل دیگر نمی‌تواند پیروزی نرم را تضمین نماید، بنابراین بعد از فتنه پرداختن به مسائل عمیق‌تر فكری، فرهنگی و اعتقادی به نهضت تبدیل شد و اكنون در سطح كشور به صورت جدی اجرا می‌شود. این درس از درس‌های دیگر فتنه برای نیروهای انقلاب عنصری حیاتی جلوه نمود و به آن ورود كردند.
۷- نیاز حزب‌الله به شبكه‌سازی
شبكه‌سازی حقیقی و مجازی امروز به مثابه ابزاری است كه دشمن از آن در فتنه و ماه‌های منتهی به انتخابات (سازمان رأی ۸۸) استفاده كرد. در بیانیه‌های موسوی نیز گفتمان شبكه‌سازی حرف اول را می‌زد. چرا این ابزار در دست حزب قرار نگیرد؟ باید شبكه‌های اجتماعی استاد - شاگردی در سراسر كشور پیش بینی و نهادینه شود، البته شبكه‌های سنتی (روحانیون، مسجد، هیئت مذهبی و ...) باید وجود داشته باشد، اما روزآمدی و استفاده از ابزارهای مدرن لازمه حركت‌های اجتماعی امروز است.
۸- عاشورا، همچنان برترین قدرت بسیج‌گر
در حوادث پس از انتخابات سال 88، مردم بارها به صحنه آمدند اما هیچ حركتی بسان حركت مردم در ۹ دی ماه نبود. قیام ۹ دی به صورت مستقیم از گستاخی دشمن در عاشورا (۶ دی) نشأت می‌گرفت و معجزه ۹ دی در پرتو عاشورا رقم خورد. این بسان قیام عاشورای ۵۷ بود و تكرار همان قیام مجدداً توسط نسلی دیگر رقم خورد. عاشورا انرژی پایان ناپذیر انسجام ملی و دینی ماست و نباید از این چشمه جوشان و پرفیض و پربرگ غافل شد. به تعبیر شهید آوینی ما همه چیزمان را با عاشورا محك زده‌ایم و سر استقامت ما همین جاست.
۹- نخبگان در تشخیص صراط حق از توده عقب‌تر
بخش قابل توجهی از نخبگان در حوادث سال ۸۸نتوانستند ردای خود را به موقع جمع كنند و نتوانستند جای خود را در خیمه انقلاب بازیابی كنند، اما مردم به جهت كمتر بودن تعلقات دنیایی و دور بودن از آلودگی‌ها و قدرت و ثروت جلوتر از نخبگان به میدان آمدند و در مقایسه با نخبگان از نمره قابل قبول‌تری برخوردار شدند. زدوبندها و تعلقات گروهی و جناحی باعث سكوت نخبگان شد و آنان را در آینده انقلاب اسلامی تیره‌‌تار ثبت كرد و برخی هنوز هم در سرگیجه فتنه گرفتارند.
۱۰- عوامل استمرار انقلاب همان عوامل محدثه است
واكنش مردم و رهبری به حوادث فتنه‌گون سال۸۸نشان داد، برای استمرار انقلاب اسلامی باید به همان عللی كه انقلاب را متولد كرد تمسك جست. مردم، رهبری و ایدئولوژی سه ركن پیروزی انقلاب اسلامی بود كه در حوادث سال گذشته همین عناصر كلیدی نظام اسلامی را مجدداً بیمه كرد، بنابراین وحدت كلمه و فصل الخطاب بودن رهبری و جوهره دینی همچنان نیاز آینده انقلاب اسلامی است. امید است نخبگان حزب‌الله و دست اندركاران فرهنگی و اجتماعی كشور با مطالعه درس‌ها و عبرت‌های گذشته چراغ راه آینده را بسازند تا درخت تنومند انقلاب اسلامی در مقابل توفان فتنه‌ها و كینه‌ها همچون بنیاد المرصوص، سربلند ومقاوم و پیش روند و الگوساز به پیش روند.

 


ایشان قبل از حبس خانگی هم کار و بار درست و حسابی نداشت و سر کار نمی رفت! دلیل چیز دیگریست! ایشان در این روزها از دوستان دیگرش و سایت های ضدانقلاب و ... دور مانده است و آنها با حرف ها و نظریات بچه گانه یشان اعصاب محبوسان در خانه را به هم نریخته و در نتیجه وی هر چه می خورد گوشت می شود به بدنش!

 جام نیوز از قول بالاترین نوشت: " چرا اصلاح طلبان در حبس خانگی و اعتصاب غذا چاقتر می شوند؟!"

نظریه اول: به هر حال ایشان در حبس خانگی هستند و این یعنی که نمی توانند سر کار بروند و صبح تا شب می خورند و می خوابند! خب منهم باشم چاق می شوم دیگر!

نظریه دوم: نظریه قبلی اشتباه است! زیرا ایشان قبل از حبس خانگی هم کار و بار درست و حسابی نداشت و سر کار نمی رفت! دلیل چیز دیگریست! ایشان در این روزها از دوستان دیگرش و سایت های ضدانقلاب و ... دور مانده است و آنها با حرف ها و نظریات بچه گانه یشان اعصاب محبوسان در خانه را به هم نریخته و در نتیجه وی هر چه می خورد گوشت می شود به بدنش!

نظریه سوم: اینها همه غمباد است که به دلیل ناراحتی و نگرانی هایش به وجود آمده! البته خودمان هم نمی دانیم چرا همه غمبادشان زیر گلویشان می روید و غمباد ایشان در شکمشان!

نظریه چهارم: اعتصاب غذا همینه دیگه! احتمالا ایشان دست به اعتصاب غذا زده است که اینقدر چاق و چله شده است! مگر "دکتر م.خزعلی" را فراموش کردید؟! بعد از اینکه مدت زمان زیادی را اعتصاب غذا کرد عکس هایش منتشر شد و از تصاویر کاملا گویا بود که چندین کیلویی اضافه وزن پیدا کرده بود! بالاخره اعتصاب غذای اینا اینطوریه دیگه!

 

 

 

بالاترین: «الهه بقراط در تازه‌ترین مقاله خود که در سایت های مختلف چاپ شد کشف جدیدی فرموده و رضا پهلوی را به عنوان شاهزاده بر آمده از دیکتاتوری مصلح!! تقدیس کرد این اختراع یا اکتشاف را باید به ایشان تبریک گفت!»

مرصاد به نقل از جام نیوز، سایت بالاترین (balatarin) شنبه 21 خرداد (Jun 10) در خبری آورده است: «الهه بقراط در تازه‌ترین مقاله خود که در سایت های مختلف چاپ شد کشف جدیدی فرموده و رضا پهلوی را به عنوان شاهزاده بر آمده از دیکتاتوری مصلح!! تقدیس کرد این اختراع یا اکتشاف را باید به ایشان تبریک گفت!» این مقاله را به نقل از گویانیوز در زیر میخوانید :وقتی یک شاهزاده برآمده از سلسله "دیکتاتورهای مصلح" مفهوم عبور از قرون وسطای کشورمان را به صراحت چنین تعریف می‌کند که در ایران آینده نه به خدا و به قرآن و پدیده‌های آسمانی و زمینی دیگر بلکه باید به قانون اساسی متضمن حقوق مردم سوگند خورد، انتظار می‌رود مدعیان روشنفکری و دموکراسی اگر چند گامی از او جلوتر نیستند، عقب‌تر از وی هم نباشند!

دوشنبه 22 خرداد1391 narsis
نظر بدهید
همزمان با سالروز 22 خرداد، مراسم بزرگداشت شهید دانشجوی مقابله با فتنه، "حسین غلام كبیری" در مسجد حجتیه شهر ری برگزار می شود.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران، مراسم یاد بود دانشجوی بسیجی شهید مقابله با فتنه "حسین غلام كبیری" به همت بسیج مسجد شهر ری و با همكاری بسیج دانشجویی دانشگاه علوم تحقیقات با حضور سردار سپاه حسین یكتار و رئیس ستاد راهیان نور برگزار می شود.

گفتنی است، این مراسم امروز ساعت 18 الی 20 در مسجد حجتیه شهر ری برپا می‌شود.