شعر جدید برای امام هادی (ع)

شعر جدید استاد مسعود نوروزی راهی در شامگاه شهادت امام نقی علیه السلام ، غروب جمعه 5 خرداد90

*********

گریه کردم برای تو اما اشک هایم چقدر کم بوده

عشق تو بیش از این که گفته شود، ای خود عشق ،محترم بوده

با زبان وصف عشق تو کردن، عین کم کاری است ،می دانم!

حال دل با زبان نباید گفت ، حال من دیده ترم بوده

خاک آدم بدون اشک نبود جز همان خاک کوزه خیام

فصل باران عشق روز خداست ، مهر و آبان و آذرم بوده

هم امید منی در این دنیا هم امید فراتر از دنیا

ناامیدم نکرده ای هرگز! اشک های تو یاورم بوده

ناگهان یک زبانه آتش از جهنم رسید شعله زنان

از تو با لحن بی حیا خوانده! کی چنین صحنه باورم بوده؟

بال عشقی که تو به من دادی از قفس کرده است آزادم

بال شاهین کنار بال عشق، پشه ای ریز لاجرم بوده

بند پیوند بین ما و شما حرف امروز و حرف حالا نیست

اسمتان ذکر  مستجاب شده از دعاهای مادرم بوده

خواستم حرف اولی بزنم آخرین لحظه که نفس دارم

زندگی تازه شد برای من، حرف تو حرف آخرم بوده

شعر پیچیده مرا ای عشق! با دل ساده ات بده معنا

راهی ام! راه مستقیم تویی! مقصد و راه ما حرم بوده

*******

 

سرکرده منافقین خطاب به اعضای باند خود اعلام گفت: خیلی زور بزنم فقط برای ۳۰۰ نفر از شما، آنهم در اروپا و فرانسه می توانم پناهندگی بگیرم و بقیه هم خودشان باید گلیمشان را از آب بیرون بکشند.

مرصاد به نقل از هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، سرکرده باند تروریستی منافقین که روزگاری معتقد بود «اگر کوه های بجمبند، اشرف از جای خود تکان نخواهد خورد» حالا و با گذشت مدتی از آغاز انتقال اعضای فرقه اش به کمپ لیبرتی، در خصوص پناهندگی اعضای فرقه اش می گوید: فقط برای ۳۰۰ نفر، آنهم کسانی که قابلیت های انقلابی بودنشان را حفظ کنند، پناهندگی می گیرم.

وی به تازگی اعلام کرده: «ساکنان اشرف همه باید بروید و در این امر تردید نکنید که می روید و خواهید رفت.» اما اینکه ماندن فرقه رجوی در اشرف و عراق از چه جهت حائز اهمیت است، باید گفت سرکرده متوهم منافقین معتقد است حضور در اشرف می تواند ظرف ایدئولوژیکی، سیاسی، تشکیلاتی را از خطر فروپاشی مصون و قابلیت های مورد نظر از جهات نظامی را حفظ سازد و دوم اینکه رجوی چنانچه برای اعضای شورای رهبری فرقه اش تأکید کرده، خطر حمله آمریکا به ایران قطعی است.

سرکرده متوهم منافقین معتقد است مسائل و چالش های بین آمریکا با ایران حول مسئله هسته ای، حقوق بشر، حمایت از فلسطین و … راه حل دیپلماسی و سیاسی ندارد و لاجرم به رودرویی نظامی آمریکا با ایران منجر خواهد شد و وی بر این باور است که نقش و جایگاه سازمان برای آمریکا در چنین موقعیتی حائز اهمیت است، زیرا آمریکایی ها می دانند و می توانند که از سازمان در هر شرایطی به عنوان چماق علیه ایران استفاده کنند.

او می افزاید: در این شرایط، بخصوص به دلیل قابلیت های چند وجهی نظامی، جاسوسی، جغرافیایی، اقلیمی و تروریستی که سازمان (منافقین) دارد، چاره ای جز استفاده از آنها برای آمریکا باقی نمی ماند، به همین دلیل آنها باید و تا زمان فرارسیدن این رودررویی به هر قیمت و حداقل در خاک عراق باقی بمانند.

جالب اینجاست که رجوی ظاهرا فکر همه جا را کرده و تأکید کرده مسئله جابجایی و انتقال بدنه به کشور ثالث و گرفتن پناهندگی آنقدر به زمان نیازمند است که کمیساریا و دیگر نهادهای مرتبط، اگر خیلی زرنگ باشند و بجنبند در سال فقط می توانند مقدمات انتقال و گرفتن پناهندگی تنها برای سی نفر را انجام بدهند.


 


تلاش رسانه‌های غربی برای زیر سوال بردن توان اطلاعاتی ایران در دستگیری جاسوسان مرتبط با اسرائیل، سبب شد تا یک رسانه امریکایی در یک گاف رسانه ای، به هدایت اطلاعاتی پروژه ترور شهید علیمحمدی توسط سرویس‌های جاسوسی غربی اعتراف کند.

مرصاد به نقل از رجانیوز، یک سایت آمریکایی همزمان با اجرای مجازات اعدام برای جمالی فشی عامل ترور شهید علیمحمدی، با انتشار مطلبی ضمن تایید هدایت ترور دانشمندان هسته‌ای ایران از سوی غرب، مدعی شد "درز اطلاعات محرمانه سفارت آمریکا در جمهوری آذربایجان" توسط ویکی‌لیکس عامل لو رفتن اطلاعات عامل ترور شهید علی‌محمدی و علت دستگیری او توسط نیروهای اطلاعاتی ایران بوده است.

این گاف رسانه‌ای در حالی‌ از سوی رسانه‌های غربی مطرح شده که ویکی‌لیکس اساسا اسمی از فشی نبرده و تنها درباره یک گروه رزمی که به چند کشور از جمله جمهوری آذربایجان مسافرت‌هایی داشته، سخن گفته است. که به نظر نمی رسد سرنخی کافی برای دستگاه اطلاعاتی ایران برای دستگیر قاتل دانشمند هسته ای ایران باشد!

در گزارش این سایت خبری آمده است: «برخی منابع اطلاعاتی، عامل اصلی دستگیری و لو رفتن مجید جمالی فشی در ایران و اعدام او را ناشی از اطلاعات درز کرده از سایت ویکی لیکس می‌دانند.

گزارش بریتانیا به نقل از یک استاد دانشگاه بیرمنگام، اسنادی را در خود دارد که نشان می‌دهد سفارت ایالات متحده آمریکا در آذربایجان از طریق جاسوس خود به برخی مطالب درباره آموزش رزمی نیروهای سپاه پاسداران در ایران دست پیدا کرده و چون جمالی فشی قبلا عضو یکی از تیم‌های رزمی ایران بوده، از این طریق باعث دستگیری او شده است.

جمالی فشی که یک کیک بوکسر حرفه‌ای بوده، به همکاری با سرویس اطلاعاتی اسرائیل – موساد – برای ترور مسعود علی‌محمدی، دانشمند هسته‌ای ایران در سال 1388 ایرانی اعتراف کرده است. بر طبق اسناد، او تنها چند روز قبل از حادثه و انتشار اسناد سفارت آمریکا در باکو در آنجا حضور داشته است.

ایران اعلام کرده که فشی قبل از حضور در تهران و اقدام به ترور آقای علی‌محمدی، در اسرائیل و شهر تل آویو مدتی را به آموزش گذرانده است.

اسکات لوکاس، استاد دانشگاه بیرمنگام تاکید می‌کند که این اسناد درز شده توسط ویکی لیکس می‌توانسته به عنوان راهی برای دستگیری و شناسایی عامل ترور دانشمند ایرانی از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی ایران مورد استفاده قرار گرفته باشد.»

گاف این رسانه امریکایی و مرتبط کردن سند بی نام و نشان ویکی لیکس به قاتل شهید علیمحمدی برای زیر سوال بردن توان اطلاعاتی دستگاه‌های ضد جاسوسی ایران به صورت ناخواسته باعث شده است تا اعترافات جمالی فشی مبنی بر هدایت و رهبری از سوی سرویس‌های جاسوسی غربی مورد تایید قرار بگیرد. این در حالی است که این گاف رسانه ای سبب شده است تا نقش "جمهوری آذربایجان" به عنوان کشور همسایه ایران در کمک به اقدامات سرویس های اسرائیل علیه ایران نیز فاش شود.

 گفتنی است دی ماه سال ۸۹ بود که وزارت اطلاعات از کشف و دستگیری عوامل ترور شهید علی‌محمدی و انهدام شبکه جاسوسی موساد که در این زمینه فعالیت می‌کرد، خبر داد. شهید علی‌محمدی ۲۲ دی ماه سال ۸۸ در مقابل منزل خود بر اثر انفجار بمبی به شهادت رسید. وی استاد برجسته فیزیک نظری بود که در زمینه ذرات بنیادی و نظریه میدان‌ها تحقیقات می‌کرد.

دو روز پس از ترور شهید دکتر علی‌محمدی، سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به نقل از برخی مطبوعات این رژیم اذعان کرد دکتر مسعود علی محمدی دانشمند هسته‌ای و استاد دانشگاه ایران برای محافل اسرائیلی شناخته شده بود.

سایت همدمی (ارگان رسمی وزارت خارجه اسرائیل به زبان فارسی) به نقل از روزنامه‌هایی چون معاریو و هاآرتص، نوشته بود دکتر علی محمدی به واسطه حضور در همایش‌های علمی بین المللی، برای اسرائیلی‌ها که در پوشش پژوهشگر در این محافل علمی شرکت می‌کنند، شناخته شده بود. این روزنامه‌ها، از یک‌سو اذعان کردند که دکتر علی محمدی در همایش‌های مذکور کم حرفی پیشه می‌کرد- که علی القاعده این رازداری برای صهیونیست‌ها گران تمام شده- اما از طرف دیگر برای گم کردن رد پای سازمان موساد تلاش کردند به تحریف چهره اسلامی و انقلابی و میهن دوست شهید علی محمدی بپردازند، شیوه‌ای که صهیونیست‌ها برای تخریب وجهه دشمنان تسلیم ناپذیر خود در پیش می‌گیرند و می‌کوشند انگ همراهی به وی بچسبانند.

جاودان نفر از همکاران رادیو و وزارت خارجه رژیم صهیونیستی طی مقاله‌ای در گاردین تصریح کرده بود «ترور دکتر علی محمدی بخشی از نبرد سرویس‌های اطلاعاتی غربی با جمهوری اسلامی به ویژه در زمینه برنامه هسته‌ای و مذاکرات مربوط به آن است.»


شنبه 6 خرداد1391 narsis
نظر بدهید
داعی:لباس اشتون شرم آور بود/ «جک استراو» حمد و قل هو الله می خوانده است
گزافه گویی های 'داعی' به حدی بود که حتی صدای مجری برنامه هم درآمد و در پاسخ به وی گفت: «سالهاست که از سوی اپوزیسیون مطرح می شود که 'هیچ راهی نیست جز اینکه این رژیم براندازی شود' و می بینیم رژیم به عمر خودش ادامه داده و اتفاقی هم نیفتاده است.»

مرصاد به نقل از جام نیوز؛ شبکه صدای آمریکا (VOA) جمعه 5 خرداد (May 25) برنامه تفسیر خبر خود را در گفتگویی با علیرضا نوری زاده و حسن داعی به موضوع مذاکرات هسته ای در بغداد اختصاص داد.
علیرضا نوری زاده در ابتدای این برنامه ضمن اینکه مذاکرات را برای ایران شکست توصیف کرد افزود: «هدف ایران در مذاکرات بغداد تعلیق تحریم بانک ملی بود که به آن نرسید. پس شکست بزرگی برای طرف ایرانی بود و طرف غربی هم دستاوردی نداشت.»
مجری برنامه در ادامه با خواندن قسمتی از مقاله روزنامه دیلی تلگراف لندن با این تیتر که "آیا اسرائیل توانایی نظامی برای پایان دادن به جاه طلبی های هسته ای ایران را دارد؟" گفت: «نویسنده با اشاره به قدرت نیروی هوایی اسرائیل چنین نتیجه گیری کرده است که هر گونه حمله هوایی جاه طلبی های هسته ای ایران را به تعویق می اندازد ولی به آنها خاتمه نخواهد داد. به نوشته آقای بلر آقای نتانیاهو یک بحران جهانی ایجاد خواهد کرد فقط برای عقب انداختن برنامه هسته ای ایران اگر این حمله انجام شود.»
نوری زاده ضمن فاجعه خواندن توافق ایران و غرب بر سر اپوزیسیون خارج کشور گفت: «یا غربی ها آنچه می گویند منافقانه می گویند یا باید به آن پایبند باشند. وجود 6 میلیون ایرانی را در خارج از کشور نباید نادیده بگیریم، این ایرانی ها نیروی مقتدری هستند که می توانند تاثیرگذار باشند. بنابراین ما نباید اجازه بدهیم در پس پرده سازشی بر سر ما صورت بگیرد. اگر توافقی بشود که ایران وارد جنگ نشود و خدای ناکرده زحمات 5 نسل ایران ویران نشود خیلی خوب است اما باید مراقب باشیم ما را نفروشند این مهم است و قدرت اپوزیسیون بیرون ایران می تواند جلوی این فاجعه را بگیرد.»
تاکید بر براندازی جمهوری اسلامی فصل مشترک این گفتگو بود که بخش زیادی از برنامه را به خود اختصاص داد.
حسن داعی میهمان صدای آمریکا در این باره گفت: «برنامه هسته ای جمهوری اسلامی بخشی از حیاتش است و دراین باره کوتاه نمی آید تنها راه حل، رفتن این حکومت است. رئیس شورای روابط خارجی آمریکا گفته است: «بعد از سی و چند سال بیایید آنچه آزمایش نکرده ایم امتحان کنیم، راه حل مسئله هسته ای ایران، کمک به اپوزیسیون برای رفتن این حکومت و برقراری دموکراسی است.»»
وی همچنین در ادامه سیاه نمایی های خود از اوضاع ایران افزود: «هیچ راه خروجی برای مشکلات سیاسی اقتصادی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی نیست و تا موقعی که این نظام برجاست. روز به روز بدتر خواهد شد. در همه موارد همین است. روز به روز بحرانی تر می شود.»
گزافه گویی های "داعی" به حدی بود که حتی صدای مجری برنامه هم درآمد و در پاسخ به این ادعای داعی گفت: «این صحبتی که آقای داعی می فرمایند سالهاست که از سوی اپوزیسیون مطرح می شود که "هیچ راهی نیست جز اینکه این رژیم براندازی شود" و می بینیم رژیم به عمر خودش ادامه داده و اتفاقی هم نیفتاده است.»
حسن داعی ضمن گلایه از غربی ها بخاطر مذاکره با ایران بر سر مسئله هسته ای، علت این امتیاز دادن ها را این گونه برشمرد: «غرب بخاطر انتخابات آقای اوباما و بحران در اروپا به این مذاکرات را ادامه می دهند و به ایران امتیاز می دهند. مثلا وقتی جمهوری اسلامی در این شرایط منطقه به آنها تحمیل کرد که برویم بغداد، این از آن ژست های حسن نیتی است که غرب به جمهوری اسلامی می دهد.»
"داعی" در ادامه با اشاره به پوشش خانم اشتون آنرا به تمسخر گرفته و گفت: «همچنین به لباس خانم اشتون نگاه کنید، بخاطر اینکه نظر جمهوری اسلامی را جلب کند یک لباسی پوشیده است که معلوم نیست چه جور لباسی است، حجاب یا غیر حجاب است. قبل از ایشان هم آقای "جک استراو" برای اینکه جمهوری اسلامی خوشش بیاد می گویند 14 معصوم را از بر کرده بود و حمد و قل هو الله هم می خوانده است. اینقدر امتیاز بیهوده نباید بدهند. واقعا شرم آور است.»

 

رضا ربع پهلوی در مصاحبه با یک رسانه آلمانی بار دیگر به تکرار ادعاهای بی اساس خود درخصوص فعالیت های صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

مرصاد به نقل از  باشگاه خبرنگاران رضا ربع پهلوی که هر چند وقت یکبار برای خارج شدن مرگ رسانه ای خاندان ورشکسته خود مصاحبه می کند و ادعاهای واهی و بی اساسی را به جمهوری اسلامی ایران نسبت می دهد، اعلام کرده است: اصولا با داشتن انرژی هسته ای برای ایران مخالفم.

براساس این گزارش؛ چندی پیش نیز ربع پهلوی در اظهار نظری سر سپردگی کامل خود به سران صهیونیست را اثبات کرد و از آنها برای اپوزیسیون ضد انقلاب کمک خواست.


شنبه 6 خرداد1391 narsis
نظر بدهید
خبر نخست این بود؛ کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران، امید نظری هافبک ۲۱ ساله متولد سوئد را برای عضویت در تیم ملی ایران دعوت کرد. امید نظری که پدری ایرانی و مادری فیلیپینی دارد، عضو باشگاه مالمو سوئد است اما از ابتدای فصل جاری فوتبال سوئد بصورت قرضی در یک دسته پایینتر در تیم انگلهولم بازی می‌کند.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ لیگ سوئد به دلیل سرمای زمستان دیر شروع می‌شود. نظری در ۷ بازی اخیر تیمش در ترکیب اصلی بوده و یک گل هم به ثمر رسانده است. طبق تایید کی‌روش، امید نظری برای حضور در دیدار دوستانه تیم ملی ایران مقابل آلبانی که روز 7 خرداد در استانبول برگزار خواهد شد، از سوئد به اردوی تیم ایران در ترکیه خواهد پیوست. به گزارش وطن امروز، اما پس از دعوت از این دو رگه، بی بی فارسی سراغ او رفت و مصاحبه ای را با او ترتیب داد که در مهمترین بخش گفتگو، نظری حرفی را زد که باید روی آن تامل کرد. او درباره حضور در تیم ملی ایران و ملیتش می گوید: «دیدار با کی‌روش افتخار بزرگی است. او با الکس فرگوسن کار کرده، سرمربی پرتغال بوده و بازیکنانی چون کریستیانو رونالدو را در اختیار داشته است. من از پدری ایرانی و مادری فیلیپینی در سوئد بدنیا آمده‌ام. دوستان من سوئدی هستند و خودم را سوئدی می‌دانم. اما ایران و فیلیپین هم در قلب من جا دارند. برای همین تصمیم گرفتم برای تیم ملی ایران بازی کنم» نظری بدون پرده و بدون آنکه توسط ایجنت های ایرانی توجیه شود خیلی صریح می گوید خودش را یک سوئدی می داند. حالا سوال از کی روش این است؛ بازیکنی که خودش را ایرانی نمی‌داند و مهمتر از آن از حیث فنی شاید در لیگ برتر ایران هم تیمی برای او پیدا نشود روی چه حسابی به تیم ملی ایران دعوت می شود؟ نظری تا آنجا از فضای ایران به دور است که نمی‌داند بعنوان بازیکن تیم ملی ایران حق مصاحبه با بنگاه خبرپراکنی انگلیس را ندارد. البته شاید در این بین او چندان مقصر نباشد چون نه به ایران آمده و نه از فضای اینجا با خبر است. اما مسولان فدراسیون فوتبال که این روزها تمام قد برابر خواسته‌های معقول و نامعقول سرمربی تیم ملی،کرنش می کنند باید در این بین وارد عمل شوند. اینکه چرا بازیکنی در سطح نظری به تیم ملی دعوت می شود نظر مستقیم سرمربی تیم ملی است اما دست کم باید سراغ گزینه هایی مثل اشکان دژاگه رفت که در سطح اول فوتبال جهان(بوندس لیگا) بازی می کنند و مهمتر از آن خودشان را ایرانی می‌دانند نه سوئدی و آلمانی. این وظیفه فدراسیون فوتبال است که برای سرمربی تیم ملی روشن و شفاف کند که تیم ملی ایران جای بازیکنانی از جنس همین ایران است؛ اگر هم قرار به دعوت بازیکنان خارج از مرزهای ایران شد می بایست بازیکنانی به تیم ملی دعوت شوند از نوع دژاگه و زندی، نه یک سوئدی که از لحاظ فنی در هیچ لیگ معتبری بازی نکرده است.